Protetyka stomatologiczna - ważne informacje

Leczenie protetyczne to coś, z czym zwykle zapoznajemy się dopiero w starszym wieku – wtedy mamy pierwsze problemy z ubytkami w naszym uzębieniu i wtedy też nie możemy już dłużej tego ignorować. Prawda jest jednak taka, że patrząc na nasz obecny tryb życia i niechęć młodych ludzi do regularnych wizyt u stomatologa – protetyk będzie nam potrzebny o wiele wcześniej niż korzystali z niego nasi rodzice i dziadkowe. Ten specjalista tworzy dla nas np. protezy, korony i licówki.

Bardzo ważne jest to, aby odwiedzać dentystę regularnie, bo wtedy możliwie jak najbardziej odwlekamy moment, gdy nasze naturalne zęby nie będą już dawały sobie rady. A pamiętajmy o tym, że braki w uzębieniu to nie jest tylko i wyłącznie problem natury estetycznej – nie możemy tego po prostu zaakceptować i wrócić do swojego życia. W końcu zaczniemy mieć więcej kłopotów i wtedy nawet protetyk może nie być w stanie nam pomóc. 

Kiedy trzeba zapisać się na wizytę do protetyka? 

Jeżeli zdarzyło Ci się nie dawno stracić jeden ze swoich zębów w wyniku choroby lub urazu to koniecznie zapisz się na wizytę do tego właśnie specjalisty. Protetyk doradzi Ci, co najlepiej zrobić w takiej sytuacji - biorąc pod uwagę oczywiście także Twoją sytuacje finansową oraz Twoją opinie na ten temat. Nie obawiaj się - protetyk pruszków dobrze wie, że są to dla nas trudne momenty i często jesteśmy przerażeni. Na pewno wykaże się on wyrozumiałością. 

Często do protetyka zostajemy skierowani przez naszego dentystę, który wcześniej potwierdzi nam, iż nie możemy uratować danego zęba lub leczenie nie ma w ogóle sensu. Ważne jest to, aby nie ignorować takich zaleceń, bo dentysta chce w ten sposób też uchronić nas przed stratą kolejnych zębów. Zapisz się do protetyka, jeżeli jesteś też w takim wieku, gdzie potrzebna jest Ci proteza – on pomoże Ci dobrać ją idealnie do Twoich potrzeb.

Dlaczego warto korzystać z jego usług? 

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że protetyk jest nam bardzo potrzebny. W pewnym momencie naszego życia na pewno pojawią się ubytki w naszym uzębieniu i jeżeli nie chcemy, aby sytuacja się pogorszyła - musimy działać od razu. Co nam grozi? Brak zębów może skutkować tym, iż nie będziemy w stanie normalnie przeżuwać pokarmów i komunikować się - nasza mowa stanie się zniekształcona. Im więcej takich braków - tym bardziej będzie to widoczne z zewnątrz, w kształcie naszej twarzy. A pozostałe zęby, które nie będą miały oparcia - mogą same zacząć chorować i wypadać. W Annamed w Pruszkowie pracują sami specjaliści.