Masz iPhone'a 13 Pro i marzy Ci się pancerne etui? Przed zakupem upewnij się, czy produkt spełnia te standardy!

Zakup idealnego etui do iPhone’a 13 Pro nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie gdy chcemy zabezpieczyć nasz telefon, używając w tym celu wzmocnionej konstrukcji typu armor case. Jakie standardy powinna spełniać taka obudowa? Wyjaśniamy!

Pancerne etui są popularne szczególnie wśród osób, których smartfony narażone są na uszkodzenia za sprawą użytkowania ich w trudnych warunkach. Można tu wskazać m.in. na budowlańców, kierowców, przedstawicieli handlowych itp. Aby akcesorium skutecznie chroniło nasz telefon, musi spełniać szereg restrykcyjnych standardów. 

Pancerne etui musi być naprawdę solidne!

Najważniejsza cecha, jaką musi spełniać pancerne etui dla iPhone 13 Pro, to solidna konstrukcja. Case tego typu z założenia ma chronić telefon w najtrudniejszych warunkach, w jakich przyjdzie mu pracować. 

Warto jednak pamiętać o tym, że wzmocnione etui dla iPhone’a 13 Pro nie musi być wielką, nieporęczną bryłą. Takie akcesoria można zaprojektować w nowy, innowacyjny sposób. Dzięki temu case będzie smukły, a jednocześnie trwały. Wszystko dzięki zastosowaniu elastycznego tworzywa TPU. Takie etui dla iPhone’a 13 Pro ma w swojej ofercie sklep 3mk.pl.

Narożniki wzmocnionego etui z reguły są nieco grubsze, by lepiej amortyzować ewentualne upadki urządzenia na twarde podłoże, jak beton, kafelki itp. Odpowiednie tłumienie upadków jest bardzo ważne, gdyż zmniejsza ryzyko uszkodzenia naszego smartfona.

Solidny case dla iPhone’a 13 Pro powinien także chronić ekran urządzenia przed upadkami na płaskie powierzchnie. W tym celu producenci akcesoriów tworzą etui ze specjalnym rantem, który wystaje kilka milimetrów ponad ekran. W razie, gdyby smartfon wypadł nam z kieszeni lub wyślizgnął się z dłoni, takie zabezpieczenie sprawi, że nie upadnie on bezpośrednio wyświetlaczem na podłoże, co znacznie zwiększy szanse na to, że urządzenie nie złapie „pajączka”, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo czasu, pieniędzy i nerwów, czekając na wymianę modułu.

Podobne zabezpieczenie jest często stosowane do ochrony aparatów smartfonu. Wyspę, gdzie ulokowane są matryce, otacza się podobnym rantem, który sprawia, że podczas odkładania urządzenia dolną ścianą do podłoża, obiektywy nie ulegną zarysowaniu. 

Czy etui może skutecznie zabezpieczyć urządzenie?

Tak, może. Pancerne etui dla iPhone’a 13 Pro musi być solidnie i precyzyjnie wykonane. Powinno zostać zaprojektowane w taki sposób, by chroniło nasze urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ważne jest też, by w odpowiedni sposób zabezpieczało obiektywy aparatu iPhone’a przed przypadkowym zarysowaniem. 

Case tego typu nie musi być ogromny i nieporęczny. Producenci akcesoriów coraz chętniej stawiają na smukłe konstrukcje wykonane z materiałów takich, jak PC i TPU, które kuszą bardzo dobrymi właściwościami technicznymi. 

Dobrze byłoby, gdyby markowe etui dla prestiżowego i drogiego urządzenia, jakim bez wątpienia jest iPhone 13 Pro, spełniało tak rygorystyczne normy, jak Absorber (w zależności od etui, Absorber 125, 150 lub 185) oraz standard Military Grade (MIL-STD-810G 516.7).

Tak chroniony telefon na pewno będzie służył nam w idealnym stanie przez długi czas. Zawsze powinniśmy pamiętać też o tym, by dodatkowo zatroszczyć się o moduł wyświetlacza. W tym celu można na przykład zdecydować się na zakup szkła ochronnego, hartowanego lub zwykłej folii ochronnej.