Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pruszków

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w honorowym oddawaniu krwi, które odbędzie się 26 listopada (piątek) w ramach akcji "NASZA KREW, NASZA OJCZYZNA". Krwiobus będzie czekał na Państwa przed Komendą Stołeczną Policji w godz. 8:00-13:00. Liczymy na Waszą obecność.

X edycja krwiodawczej akcji służb mundurowych, dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, potrwa do 20 grudnia 2021 r. Dotychczas, wspólnymi siłami dla potrzebujących, zostało oddanych 13450 litrów krwi i jej składników, z czego 3400 litrów oddali policyjni krwiodawcy. Wszystkim, którzy przyczynili się do takiego wyniku, serecznie dziękujemy.

"Honorowy Dawca Krwi to osoba szlachetna, której bliska jest idea bezinteresownej służby Ojczyźnie i która niesienie pomocy drugiemu, rozumi, jako naturalny obowiązek i szczeólna formę patriotyzmu".

 


Przypomnijmy, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej, czyli między 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg.