Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pruszków

Domki fińskie - alternatywa dla tradycyjnego budownictwa

Dla tych, którzy kochają rustykalne wzornictwo tradycyjnych fińskich domów, mamy nową alternatywę. Nazywany jest „domem fińskim” i ma wiele podobieństw do tradycyjnych domów w Finlandii. Domy są wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, ziemia i nie mają ścian wewnętrznych. Dom fiński ma podniesioną konstrukcję, która umożliwia przepływ śniegu i pogody zewnętrznej przez podłogę i na zewnątrz budynku przez dach. Istnieje również naturalny całoroczny system ogrzewania, który opiera się na piecu ziemnym do ogrzewania. Z czego zbudowany jest fiński dom? Odpowiedzią jest drewno. Finlandia jest krajem znanym z pięknych lasów i ma jedną z najwyższych gęstości drewna na świecie. To daje Finom wiele możliwości budowania domów z tego materiału.

Sprawdź ofertę nowych domów w Ożarowie Mazowieckim

Pomimo, że w Polsce nadal panuje mit o nietrwałości takich konstrukcji, to co raz więcej osób, szczególnie młodych decyduje się na tego typu inwestycję. Powód? Domki fińskie są ekologiczne i energooszczędne, a czas budowy domu jest stosunkowo krótki. Średnia cena domu w stylu fińskim, który można zbudować, wynosi około 3 450 zł/m2. To sprawia, że stają się one prawdziwym konkurentem dla tradycyjnego budownictwa w kraju.

Finlandia znana jest z nowoczesnych budynków, które są przyjazne dla środowiska i zrównoważone. Najnowszym trendem budowlanym w kraju są prefabrykowane drewniane domki, które są montowane na placu budowy. Wykonane są z mniejszych kawałków drewna, które można łatwo przetransportować i zmontować w krótkim czasie. To sprawia, że przy dobrej aurze oraz chęci inwestorów, w takim domku można zamieszkać już nawet po 4 miesiącach. Żaden dom budowany stylem tradycyjnym nie ma tak dobrego czasu realizacji.

Oryginalne fińskie domy zostały zbudowane z prostych, naturalnych materiałów, takich jak drewno. Wewnętrzny układ pomieszczeń odzwierciedla prostotę bryły. Na parterze znajduje się oczywiście kuchnia, pokoje i toaleta. Na piętrze kolejne pokoje. W nowoczesnym budownictwie można jednak dostosowywać pomieszczenia do swoich potrzeb, co jest mocno cenione przez inwestorów.

Domek fiński to dom o małym zużyciu energii i niskich wymaganiach konserwacyjnych, który jest idealny dla dzisiejszych, świadomych ekologicznie właścicieli domów. taki dom daje przyjemny chłód w czasie lata, a przez zimę użytkownicy nie muszą się bać o zbyt wysokie rachunki za ogrzewanie. Kompaktowy kształt i zastosowanie w konstrukcji „ciepłych” materiałów sprawiają, że jest to dom energooszczędny. Oferuje szereg opcji dostosowanych do szerokiej gamy osób i ich potrzeb. Budynek można ustawić na różne sposoby w celu dopasowania do przestrzeni wewnętrznej.