Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pruszków

Jak wykorzystać gruz na własne potrzeby?

Zalegający na działce gruz można z powodzeniem wykorzystać na własne potrzeby. Jeśli nie planujemy się go pozbywać wywożąc na PSZOK lub korzystając z oferty firmy, która ma na stanie kontenery na gruz Pruszków to możemy spróbować kilku ciekawych sposobów na to, aby gruz spełnił swoje właściwości użytkowe. W jaki sposób możemy wykorzystać gruz na własne potrzeby?

Przygotuj gruz

Odpady, które powstaną po remoncie nie mogą trafić do zwykłych koszów na segregowane śmieci. Zwykle gruz po zakończeniu budowy lub remontu zawiera w sobie nie tylko kawałki tynku, cegieł, pustaków, ale również kawałki armatury łazienkowej, niebezpieczne szkło, a nawet części sprzętu RTV lub AGD. Z tego też względu należy zadbać o jego właściwe wyczyszczenie przed jego dalszym wykorzystaniem na przykład na działce lub w ogrodzie.

Wyrównanie podjazdu

Jeśli mamy garaż bez utwardzonego podjazdu to taki gruz nada się do stworzenia właściwej drogi podjazdowej. To rozwiązanie dość często stosowane przez osoby, które nie mają pomysłu w jaki użyteczny sposób wykorzystać niepotrzebny gruz. Czy taki sposób wykorzystania tego materiału przyniesie faktycznie dobre korzyści? To zależy. Jeśli podjazd będzie wykorzystywany przez lekkie pojazdy, które nie stwarzają dużego nacisku to z pewnością będzie można cieszyć się długi czas takim rozwiązaniem. Warto jednak ostatecznie zdecydować się na ułożenie odpowiedniej kostki na samym gruzie, aby poprawić stabilność podjazdu.

Gruz pod taras na działce

Gruz może świetnie sprawdzić się jako fundament pod położenie tarasu na działce. Jeśli planujemy postawienie altany, małego ogrodzenia w ogrodzie, pieca lub grilla to warto pomyśleć o tym, aby gruz poremontowy przeznaczyć właśnie na ten cel.

Droga dojazdowa

Jeśli do naszego ogrodu lub domu prowadzi nieutwardzona droga to można z powodzeniem wykorzystać gruz do jej utwardzenia. Warto oczywiście pomyśleć, aby taką drogę dodatkowo utwardzić za pomocą innego kruszywa, aby uzyskać lepszą stabilność.

Do upiększenia ogrodu

Gruz może posłużyć do stworzenia do estetycznie wyglądających ścieżek w ogrodzie. Spełni więc praktyczną rolę utwardzającą istniejące ścieżki prowadzące do poszczególnych sekcji w naszym ogrodzie. Gruz można też zastosować do stworzenia unikatowo wyglądających kaskad wraz z rosnącymi tam kwiatami i innymi roślinami. Oczko wodne, mały wodospad czy nawet niewielka rzeka w ogrodzie będzie się dobrze prezentować bardzo dobrze z domieszką gruzu, który możemy rozłożyć w dowolny sposób kontrastując go z konstrukcją w ogrodzie.