W bibliotece smocza legenda połączyła dzieci z Pruszkowa i Lemurka

W bibliotece smocza legenda połączyła dzieci z Pruszkowa i Lemurka

W Filii nr 6 w Pruszkowie pojawiła się niezwykła ekipa małych czytelników - dzieci z Przedszkola „Lemurek”. Była biblioteczna zagadka, ruch, opowieść o wawelskim smoku i wspólne kolorowanie, czyli spotkanie, które szybko wyszło poza zwykłą lekcję.

  • Dzieci z Lemurka odkrywały, jak zostać czytelnikiem
  • „Legenda o smoku wawelskim” ożywiła ilustracje
  • Biblioteczna lekcja zamieniła się w twórczą wyprawę

Dzieci z Lemurka odkrywały, jak zostać czytelnikiem

15 lipca 2026 roku w Filii nr 6 w Pruszkowie bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola „Lemurek”. Spotkanie zaczęło się od krótkiej scenki, która w przystępny sposób pokazała przedszkolakom, jak założyć kartę biblioteczną i dołączyć do grona czytelników.

Potem przyszła pora na quiz biblioteczny. Pytaniom towarzyszyła zabawa ruchowa, więc dzieci poznawały bibliotekę nie tylko słuchając, ale też działając i bawiąc się 📚

„Legenda o smoku wawelskim” ożywiła ilustracje

Najważniejszym punktem spotkania była „Legenda o smoku wawelskim” przedstawiona w formie teatrzyku Kamishibai. Ta japońska technika opowiadania historii za pomocą kolejno prezentowanych ilustracji pozwoliła przedszkolakom śledzić opowieść obraz po obrazie.

Po legendzie dzieci dostały jeszcze jedno twórcze zadanie. Magdalena Krajewska zaprosiła je do wspólnego kolorowania wielkoformatowego rysunku Smoka Wawelskiego. 🎨

Biblioteczna lekcja zamieniła się w twórczą wyprawę

Spotkanie połączyło kilka ważnych doświadczeń: pierwsze kroki w świecie bibliotecznych kart, sprawdzanie wiedzy, ruch, słuchanie opowieści i pracę plastyczną. Dzięki temu lekcja biblioteczna stała się także okazją do wspólnej zabawy oraz spokojnego, kreatywnego spędzenia czasu wśród książek. 🐉

na podstawie: Biblioteka Pruszków.