Przedszkolaki w Filii nr 7 - kamishibai, opowieści i mikołajkowe niespodzianki

W grudniu w Filii nr 7 w Pruszkowie pojawiły się małe grupy z przedszkola, które zamieniły bibliotekę na scenę opowieści i świątecznych melodii. To była kolejna odsłona cyklu “Z kolorową książką przez świat emocji” — spotkanie z książką, teatrem i muzyką, które bawiło i uczyło jednocześnie.
- W ramach cyklu Z kolorową książką przez świat emocji dzieci oglądały teatr kamishibai i poznawały historie o akceptacji
- Świąteczny nastrój podkreślały bajki o jelonku, wspólne piosenki i mikołajkowe niespodzianki
W ramach cyklu Z kolorową książką przez świat emocji dzieci oglądały teatr kamishibai i poznawały historie o akceptacji
Myszki i Żabki z PM nr 12 uczestniczyły w zajęciach, podczas których w prosty, teatralny sposób poruszono temat przynależności i akceptacji. Dzieci zobaczyły w teatrzyku kamishibai bajkę o tytule “Odważny struś zostaje strażakiem” oraz poznawały opowieść “Wróbel co oćwierkał sąsiadów” autorstwa Pana Poety — wszystko podane z humorem i bliskie małym widzom 🎭📚. Obecność znanych bohaterów dobranocek - Smerfów oraz Bolka i Lolka - dodawała spotkaniu rodzinnego klimatu i łatwo angażowała przedszkolaków w zabawę.
Świąteczny nastrój podkreślały bajki o jelonku, wspólne piosenki i mikołajkowe niespodzianki
W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich teatrzyk kamishibai z opowieścią “Jelonku i saniach św. Mikołaja”. Spotkanie dopełniły świąteczne piosenki, życzenia oraz mikołajkowe niespodzianki, które rozbawiły i wzruszyły maluchy 🎶🎁🎄. To połączenie teatru, literatury i muzyki pokazało, jak prosto można łączyć edukację emocjonalną z radością świątecznych spotkań.
Takie zajęcia w Filii nr 7 to dowód na to, że książka i prosty teatr potrafią stworzyć przestrzeń do rozmowy o uczuciach i zapewnić dzieciom prawdziwą frajdę. 🙂
na podstawie: Książnica Pruszkowska.
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Młodzi pisali sceny, które od razu łapią tempo. W Bibliotece Głównej

Nocne zamknięcie przejścia przy Kraszewskiego i Ewy na czas napraw

Reguły - kierowca po linii ciągłej wpadł w kontrolę, która kosztowała go wszystko

Dlaczego warto wybierać darmowe ebooki i jak mądrze z nich korzystać

Traumatologia narządu ruchu: Kiedy warto udać się do specjalisty?

Palemki, wiersze i wiosenny nastrój - dzieci ożywiły Bibliotekę Główną

W Piastowie policjantka mówiła o hejcie i hulajnogach, uczniowie dopytywali

Bajbus wrócił do Filii nr 5 - uczniowie poznali psa, który przeżył powstanie
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Znicz Pruszków – Stal Rzeszów 2:3 po emocjonującym meczu w Pruszkowie](/images/mecz/thumbnails/znicz-pruszkow-stal-rzeszow-20032026-23.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Znicz Pruszków – Stal Rzeszów 2:3 po emocjonującym meczu w Pruszkowie

Komiksowa energia w Filii nr 4 - dzieci stworzyły własne historie

Dwie paczki kawy i jedno pchnięcie - tak skończyła się sklepowa kradzież

Pruszków buduje jubileusz z ludzi, którzy tworzyli jego historię

Wróbel dostał swoje pięć minut w Filii nr 5. Tak świętowano Dzień Wróbla

