19-latek zatrzymany za groźby pozbawienia życia
Policjanci z Pruszkowa zatrzymali młodego mężczyznę, który groził przypadkowym osobom pozbawieniem życia. Sprawca tłumaczył swoje zachowanie chęcią nastraszenia nieznajomych, jednak teraz grozi mu kara więzienia. Przypominamy o konsekwencjach wynikających z kierowania gróźb, nawet pod wpływem alkoholu.

19-latek zatrzymany po groźbach skierowanych do przypadkowych osób

W miniony weekend pruszkowscy policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu, który kierował groźby pozbawienia życia wobec przypadkowych osób. Jak wynika z ustaleń, młody mężczyzna spożywał alkohol, a następnie postanowił wyjść na spacer. W trakcie przechadzki zaczepił nieznane mu osoby i groził im śmiercią, mimo że nie znał konkretnych powodów swojego agresywnego zachowania.

Reakcja przechodniów i interwencja policji

Groźby 19-latka wywołały zrozumiałą obawę wśród osób, do których były skierowane. Reakcja przechodniów była natychmiastowa – sprawca został ujęty i przekazany przybyłemu na miejsce patrolowi policji. Młody mężczyzna został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania gróźb karalnych.

Konsekwencje i dalsze postępowanie

Podczas przesłuchania 19-latek przyznał się do kierowania gróźb, choć nie potrafił podać konkretnych powodów swojego zachowania. Zgodnie z przepisami, czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 3 lat. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie, która będzie prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Przypominamy, że nawet w stanie nietrzeźwości, groźby kierowane wobec innych osób są traktowane bardzo poważnie przez organy ścigania. Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie, szczególnie w sytuacjach, które mogą mieć poważne konsekwencje prawne.


Na podst. KPP w Pruszkowie