Lato pełne atrakcji w Pruszkowie – bezpłatne wydarzenia dla mieszkańców
Wakacje w Pruszkowie pełne atrakcji! Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w różnorodnych i bezpłatnych wydarzeniach, które umilą czas letnich dni. Od spotkań w parkach, przez zajęcia fitness, aż po literackie popołudnia – każdy znajdzie coś dla siebie.

Spotkania młodzieżowe w Parku Kościuszki

Park Kościuszki stanie się miejscem spotkań młodzieży w każdy wtorek od 25 czerwca do 27 sierpnia o godzinie 14:00. Młodzieżowa Rada Miasta przygotowała szeroką gamę atrakcji, w tym gry planszowe i inne formy rozrywki. To doskonała okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu, z dala od ekranów komputerów i telefonów, a jednocześnie zintegrować się z rówieśnikami.

Fitness na Skwerze im. ZTL „Pruszkowiacy”

Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowano cotygodniowe zajęcia fitness, które odbędą się na Skwerze im. ZTL „Pruszkowiacy” przy ul. Lipowej. Zajęcia będą prowadzone w każdą środę od 26 czerwca 2024 do 28 sierpnia 2024, w godzinach 18:00-19:00. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą maty, butelki wody oraz luźnego sportowego stroju. To świetna okazja, aby zadbać o swoją kondycję i zdrowie na świeżym powietrzu, w towarzystwie innych aktywnych mieszkańców.

„Czytanie na trawie” – literackie popołudnia dla dzieci

Wspólnie z Książnicą Pruszkowską zapraszamy najmłodszych mieszkańców na cykl „Czytanie na trawie” w Parku Kościuszki. Spotkania odbywać się będą w każdy czwartek, w godzinach 17:00-19:00. Dzieci będą miały okazję posłuchać pięknych bajek i zapoznać się z twórczością takich autorów jak P. Wojtków, Z. Zaniewska-Wojtków, B. Butenko, P. Nojszewska, B. Kosmowska, Sz. Sławiński, M. Rusinek oraz P. Wakuła. To wspaniały sposób na rozwijanie wyobraźni i miłości do literatury.

Piątkowe potańcówki przy „Pałacyku”

Piątkowe wieczory w Parku Kościuszki zapowiadają się tanecznie. W godzinach 19:00-21:00 zapraszamy na potańcówki przy „Pałacyku”. To doskonała okazja, aby rozruszać się po tygodniu pracy i spędzić czas w rytmie muzyki na świeżym powietrzu. Taniec to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonały sposób na poprawę kondycji fizycznej i samopoczucia.

Niedzielne spacery przyrodnicze

Każdą niedzielę od 30 czerwca do 25 sierpnia zapraszamy na spacery przyrodnicze po parkach miejskich i skwerach. Te spotkania pozwolą mieszkańcom odkryć uroki lokalnej przyrody, poznać ciekawostki na temat otaczającego nas środowiska oraz zrelaksować się wśród zieleni. To doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, a jednocześnie zyskać wiedzę na temat lokalnej flory i fauny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w letnich wydarzeniach. Wspólnie twórzmy niezapomniane chwile i cieszmy się letnią atmosferą naszego miasta.


Wg inf z: Urząd Miejski Pruszków