Typy bukmacherskie – co warto o nich wiedzieć przed rozpoczęciem typowania?

Zakłady bukmacherskie to znakomita zabawa dla fanów sportu, która z każdym rokiem skupia coraz większe grono sympatyków. Aby móc typować i wygrywać trzeba jednak dobrze orientować się w świecie bukmacherki. Absolutną podstawą jest więc znajomość podstawowych pojęć związanych z zakładami sportowymi. Oto mały przewodnik dla początkujących graczy.

Czym są zakłady bukmacherskie?

Zakłady bukmacherskie są rodzajem zakładów wzajemnych dotyczących przede wszystkim sportu. Polegają one na zawarciu transakcji pomiędzy osobą obstawiającą a bukmacherem. Zadaniem bukmachera jest zaproponowanie wydarzeń sportowych oraz ustalenie kursów na konkretne zdarzenia. Gracz stawia pieniądze na konkretny zakład, który może zakończyć się wygraną lub przegraną.

Zakłady bukmacherskie mogą być przyjmowane w różnych formach – przedmeczowej lub na żywo. Jeśli gracz dobrze obstawi wynik danego zdarzenia, otrzyma zwrot zainwestowanych pieniędzy, powiększony o kurs. Jeśli jednak przegra, pieniądze spływają na konto bukmachera. Trzeba także wiedzieć, że od każdego kuponu u legalnego bukmachera należy odprowadzić podatek 12%.

Jak wygląda obstawianie zdarzeń u bukmachera?

Sam proces obstawiania meczów przez Internet jest bardzo prosty. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na stronie interesującego nas bukmachera. Musimy przejść tam proces identyfikacji tożsamości. Gdy już założymy konto, większość bukmacherów ma dla nas przygotowaną ofertę powitalną, która ma postać promocji ułatwiającej rozpoczęcie gry.

Po zalogowaniu się na swoje konto wchodzimy w interesującą nas dziedzinę sportu, a następnie szukamy konkretnego zdarzenia, które nas interesuje np. mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej. Po kliknięciu wyświetli nam się kilkadziesiąt zakładów wraz z kursami. Wybieramy interesujący nas, wpisujemy kwotę, za którą chcemy zagrać, a następnie akceptujemy kupon.

Czym kierować się podczas obstawiania?

Choć samo obstawianie jest banalnie proste, to robienie tego skutecznie jest pewnego rodzaju sztuką. Przede wszystkim nie warto typować przypadkowych zdarzeń. Najlepiej jest skupić się na sportach oraz rozgrywkach, o których mamy wiedzę. Pozwala ona na przeprowadzenie procesu analizy, który doprowadzi nas do konkretnych wniosków. Czasem warto wykorzystać też typy na dziś, które są tworzone przez osoby zawodowo zajmujące się typowaniem.

Trzeba również pamiętać, że typy bukmacherskie to dziedzina, która lubi chłodną analizę. Nie należy tutaj kierować się emocjami oraz sympatiami do konkretnych drużyn lub zawodników. Żeby dobrze obstawić, trzeba zastanowić się dobrze nad sytuacją obu zespołów, wziąć pod uwagę wszystkie czynniki mogące mieć wpływ na wynik. Dopiero wtedy można mieć nadzieję na wygraną.