Policja w Pruszkowie wciąż apeluje o rozwagę do kierowców, którzy wcześniej spożywali alkohol. Niestety komunikaty, ostrzeżenia i kontrole wciąż pokazują, że lekceważymy przepisy prawa narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo. W ciągu ostatniego tygodnia policjanci wyeliminowali jedenastu nietrzeźwych użytkowników dróg, którzy liczyli na „bezproblemowy” przejazd przez powiat pruszkowski.
Każdego dnia policjanci dokonują wielokrotnych kontroli drogowych, podczas których sprawdzają stan trzeźwości kierujących i choć zapewnienia o niespożywaniu okazują się nie zawsze prawdziwe, wyniki zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu jednoznacznie stwierdzają czy kierowca może kontynuować jazdę.
16 sierpnia niedługo po godzinie 7.00 pruszkowscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę, który oprócz przekroczenia dozwolonej prędkości jazdy, kierował samochodem będąc w stanie po spożyciu alkoholem.
Chwilę później policjant drogówki zatrzymał pojazd, w którym kierowca znajdował się w stanie nietrzeźwości, mając ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
W czwartek policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do kolizji drogowej, gdzie, jak się okazało kierujący rowerem znajdował się w stanie nietrzeźwości.
Kolejnego dnia, tuż po północy oficer dyżurny został powiadomiony, że pracownicy ochrony ujęli nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym. Policjanci, po wykonaniu badania, potwierdzili, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Postawą godną podziwu wykazał się również mieszkaniec Pruszkowa, który swoim samochodem zablokował pojazd nietrzeźwego kierowcy uniemożliwiając mu dalszą jazdę. 45- letni mężczyzna, jak się okazało, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
To tylko niektóre działania, jakie były przeprowadzane przez mundurowych wobec nietrzeźwych kierowców. Jednak ich ilość w tak krótkim czasie pokazuje, jak bardzo lekceważymy swoje życie i zdrowie, a tym bardziej innych uczestników.
Kary finansowe za wyłączenie myślenia w takich sytuacjach, to najłagodniejsze konsekwencje, jakie ponosi kierujący. Ryzyko, jakie podejmuje jest znacznie większe.
Pamiętaj!
Nigdy nie kieruj, kiedy nie masz pewności co do swojego stanu trzeźwości.
Nigdy nie wsiadaj do samochodu, kiedy masz podejrzenie, że kierujący spożywał wcześniej alkohol.
asp.szt. Monika Orlik