Ogólnopolskie działania „PRĘDKOŚĆ” prowadzone były 19 maja 2023 roku. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie w tym dniu ujawnili 165 wykroczeń w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości jazdy na terenie powiatu pruszkowskiego.

W dniu 19 maja 2023 roku pruszkowska drogówka ukierunkowała swoje działania pod kątem sprawdzenia, jak kierowcy na naszym powiecie przestrzegają przepisów prawa drogowego dotyczących prędkości jazdy kierowanym pojazdem. 165 kierujących zlekceważyło obowiązujące przepisy i przekroczyli obowiązującą na danym obszarze prędkość jazdy. W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci zatrzymali cztery dowody rejestracyjne, ponieważ kierujący „zapomnieli” o przeprowadzeniu w terminie badań technicznych pojazdów, którymi się poruszali. Okazało się, że jeden z kontrolowanych kierowców wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że prędkość wciąż pozostaje jedną z najczęściej podawanych przyczyn zdarzeń drogowych zarówno kolizji, jak i wypadków drogowych.

 

asp.szt. Monika Orlik