Policjanci z Michałowic sprawdzili, czy znajduje potwierdzenie uzyskana przez nich informacja na temat mężczyzny, który miałby posiadać i rozprowadzać narkotyki. Policjanci zatrzymali 48-latka, który w mieszkaniu, posiadał ponad 2,6 kg marihuany. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Policjanci z Michałowic otrzymali operacyjną informację na temat mężczyzny, który miałby posiadać i udzielać narkotyki. Ich reakcja była natychmiastowa. Najpierw szybkie sprawdzenia, a następnie działanie w terenie.  

W efekcie policjanci zapukali do mieszkania zaskoczonego ich wizytą 48-latka. Ten, od razu „zaprosił” policjantów na piętro domu, gdzie ujawnili susz roślinny, łącznie ponad 2,6 kg marihuany. Funkcjonariusze pozyskali również materiał dowodowy świadczący o tym, że 48-latek udzielał środki odurzające. Mężczyzna został zatrzymany.

Na podstawie zabezpieczonych dowodów michałowiccy dochodzeniowcy zebrany materiał przekazali do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, gdzie zatrzymany usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste, wytwarzania znacznych ilości środków odurzających oraz udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie wystąpiła z wnioskiem do sądu, który zastosował tymczasowy areszt wobec podejrzanego na okres 2 miesięcy.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

 

kom. Karolina Kańka/ea

  • Zabezpieczona przez policjantów marihuana
  • Zabezpieczona przez policjantów marihuana
  • Zabezpieczona przez policjantów marihuana
  • Policjanci z zatrzymanym mężczyzną