Uczniowie klas I-III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 39 w Pruszkowie poznawali zasady bezpieczeństwa podczas zajęć z policjantami. Spotkanie na temat zagrożeń w ruchu drogowym, podczas samodzielnego pobytu w domu przeprowadziła policjantka oraz pruszkowscy dzielnicowi. Uczniowie mieli także okazję zapoznać się z wyposażeniem służbowym funkcjonariuszy i dowiedzieć się więcej o ich codziennej pracy.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest ważnym zagadnieniem dla wszystkich dorosłych. O przeprowadzenie zajęć z tego zakresu przez policjantów zwraca się wiele placówek oświatowych z terenu całego powiatu. Takie spotkanie profilaktyczne odbyło się w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 39 w Pruszkowie.

Podczas zajęć z uczniami klas I-III, policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przekazali informacje ważne dla pieszych, rowerzystów i pasażerów pojazdów. Szczególnym elementem spotkań  była wiedza o zagrożeniach dla osób, które są słabo widoczne na drodze. Policjanci przekonywali dzieci do używania elementów odblaskowych podczas każdej podróży do i ze szkoły, a także w inne miejsca. Nie zabrakło informacji numerze alarmowym 112. Każdy uczestnik spotkania otrzymał zakładki do książek z tym numerem.

Spotkanie to było też okazją do zapoznania dzieci z codziennymi zadaniami policjantów oraz wyposażeniem służbowym funkcjonariuszy. Na zakończenie uczniowie mogli wsiąść za kierownicę radiowozu, co sprawiło im wiele radości.

 

kom. Karolina Kańka