Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie prowadzą ciągłe rozpoznanie terenu oraz pracę operacyjną, która ma za zadanie zatrzymanie sprawców przestępstw na terenie całego powiatu pruszkowskiego. Te właśnie działania doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwóch sprawców przestępstw.

Pierwszym zatrzymanym był 36-letni mężczyzna. W/w zatrzymany usłyszał   łącznie 9 zarzutów dotyczących kradzieży oleju napędowego oraz popełnienia przestępstw nie stosowania się do orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

Następnie w toku dalszych czynności ustalony został drugi sprawca.

Drugim zatrzymanym okazał się mężczyzna w wieku 33-lat, mieszkaniec powiatu pruszkowskiego. Ten z kolei usłyszał łącznie 8 zarzutów dotyczących  kradzieży paliwa,  popełnienia przestępstw nie stosowania się do orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym oraz posiadania środków odurzających w postaci marihuany. Co więcej ostatni z czynów podejrzany dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwo podobne.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi  Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie pod nadzorem   Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie.

Przypominamy:

Za przestępstwo  kradzieży grozi odpowiedzialność karna  nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli chodzi o przestępstwo dotyczące art. 62 ust.1  ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

asp.szt. Edyta Bednarczyk