Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pruszków

Oczyszczacz powietrza, czyli ulga dla alergików i nie tylko!

Jakość powietrza w zamkniętym pomieszczeniu ma szczególne znaczenie zarówno przez wzgląd na smog odczuwany w okresie jesienno-zimowym, jak również innego rodzaju mikroorganizmy. Unoszące się bakterie są również często źródłem szeregu chorób, a kurz i inne czynniki uczulające stanowią szczególne wyzwanie dla alergików. Poznaj szczególne zalety oczyszczacza powietrza i popraw jakość swojego funkcjonowania dzięki filtracji powietrza!

Zasady działania

Fundamentalnymi podzespołami każdego oczyszczacza powietrza są:

  • wentylatory
  • filtry

Zadaniem pierwszych z wyżej wspomnianych elementów jest skuteczne zasysanie powietrza z okolicznej przestrzeni, a następnie przepuszczanie go przez skomplikowany system filtrów, zatrzymujący wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i drobnoustroje.

Oczyszczacze powietrza dostępne w sklepie internetowym Przystanek Dom wyposażone są w 3 rodzaje filtrów, gwarantujących najwyższą jakość działania. Fundamentalnym zadaniem filtra wstępnego jest oddzielenie większości zanieczyszczeń takich jak kurz bądź sierść. Filtr węglowy neutralizuje z kolei nieprzyjemne zapachy, natomiast filtr HEPA usuwa wszelkie drobnoustroje pozostałe w powietrzu.

Ochrona przed drobnoustrojami

Jednym z podstawowych zadań oczyszczaczy powietrza dostępnych w sklepie internetowym Przystanek Dom pod adresem https://przystanekdom.pl/oczyszczacze-powietrza/ jest usuwanie z powietrza większości drobnoustrojów. Unoszące się mikroorganizmy, takie jak pyły, tlenki azotu i kurz nie tylko znacznie pogarszają jakość codziennego funkcjonowania, ale również wpływają na jakość snu, mdłości i szereg problemów zdrowotnych.

Za skuteczną filtrację odpowiada system potrójnych filtrów, dostępny m.in. w modelu Sharp FP-J80EUW. Zaawansowana praca urządzenia pozwala na zatrzymanie aż 99,97% zanieczyszczeń, dopasowując parametry pracy do jakości powietrza.

Złagodzenie reakcji alergicznych

Na przestrzeni wiosny i lata alergicy obserwują u siebie nasilone reakcje na unoszące się mikroorganizmy. Remedium na pyłki roślin, roztocza, sierść i inne alergeny stanowi oczyszczacz powietrza, w szczególności wyposażone w technologię Plasmacluster. Wspomniana technika pozwala na skuteczną redukcję elektryczności statycznej, w znacznym stopniu wpływająca na występowanie reakcji alergicznych.

Zastosowanie oczyszczacza powietrza w pomieszczeniu umożliwia chwilę wytchnienia dla alergików, skutecznie zapobiegając przed dalszymi schorzeniami układu oddechowego.