Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pruszków

Rynek pracy w Pruszkowie w 2021 roku - co musisz wiedzieć?

Zmiany wywołane pandemią dotknęły miast w każdym regionie w kraju. Nie ominęły one także miasta Pruszków. Jeśli jesteś jego mieszkańcem lub szukasz zatrudnienia w powiecie pruszkowskim, warto abyś zapoznał się z aktualną sytuacją na rynku pracy.

Statystyki dotyczące osób bezrobotnych

W marcu 2021 roku w PUP Pruszków zarejestrowało się 2 887 osób bezrobotnych. Jest to o ponad 500 osób więcej niż o tej porze w ubiegłym roku. Jasno to pokazuje, że także powiatu pruszkowskiego nie ominęła pandemia. W jakich zawodach obecnie mieszkańcy znajdą zatrudnienie?

Zawody deficytowe

O dużym zapotrzebowaniu możemy mówić w przypadku zawodu kierowcy. Dotyczy to zarówno pracowników z kategorią B, która jest przydatna do rozwożenia przesyłek i zamówionych w lokalach gastronomicznych posiłków, jak i z kategorią C + E. Kierowcy posiadający tę kategorię mogą liczyć na międzynarodowe wyjazdy, co wiąże się z wyższymi zarobkami. Inne zawody deficytowe w powiecie pruszkowskim to: operator wózka widłowego, handlowiec, spedytor, elektromechanik, operator maszyn, magazynier, pracownik produkcji. Z pełną listą zawodów deficytowych można zapoznać się na stronie PUP Pruszków, który prowadzi statystyki i analizy rynku pracy.

Przekwalifikowanie w dobie pandemii

Oferty pracy coraz częściej dotyczą zdalnej formy zatrudnienia. Jest to doskonały ratunek dla tych, którzy z powodu pandemii utraciły swoje dotychczasowe stanowisko. Wiele przedsiębiorstw w Pruszkowie wychodzi naprzeciw swoim pracownikom i oferuje tę formę zatrudnienia. Jednak praca zdalna nie ogranicza nas do poszukiwania jej jedynie w miejscu, w którym mieszkamy. Dostęp do internetu i nowoczesnych technologii pozwala nam pracować dla pracodawcy z drugiego końca Polski. Odnajdź zatrudnienie w swoim zawodzie, a jeśli to niemożliwe - postaw na zmianę branży. Wysokie zarobki możesz znaleźć nawet w pracy, która nie wymaga od Ciebie większego doświadczenia. Ułatwieniem w procesie przebranżowienia mogą stać się darmowe informacje dostępne w internecie lub płatne kursy online.