Pruszkowskie radne na I Ogólnopolskim Zlocie Młodzieżowych Rad

2 min czytania
Pruszkowskie radne na I Ogólnopolskim Zlocie Młodzieżowych Rad


Młodzi radni z Pruszkowa ruszyli na ogólnopolski zlot — trzy dni warsztatów, dyskusji i nawet noclegów nad rzeką, podczas których zaprezentowali działalność Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa na forum krajowym.

  • Pruszkowska młodzież jedzie do Sochaczewa i aktywnie działa
  • Zlot połączony z II WSC Festiwalem — zobacz, co się działo nad Bzurą

Pruszkowska młodzież jedzie do Sochaczewa i aktywnie działa

W dniach 22–24 sierpnia 2025 r. przedstawicielki Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa uczestniczyły w Pierwszym Ogólnopolskim Zlocie Młodzieżowych Rad, który odbył się w Sochaczewie. To trzydniowe spotkanie zgromadziło młodzieżowych radnych z całej Polski i stało się przestrzenią do wymiany doświadczeń oraz rozmów o roli młodych ludzi w samorządzie.

Zlot połączony z II WSC Festiwalem — zobacz, co się działo nad Bzurą

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli do wyboru zakwaterowanie w bazie noclegowej lub pobyt na polu namiotowym nad rzeką Bzurą, co dodało spotkaniu wyjątkowej, integracyjnej atmosfery. Dla wielu radnych ten wybór stworzył okazję do nieformalnych rozmów i budowania relacji poza salami konferencyjnymi.

Udział w zlocie był także szansą na przedstawienie działań Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa szerokiemu, ogólnopolskiemu audytorium. Według informacji Urzędu Miasta Pruszków, obecność pruszkowskich reprezentantek pozwoliła na pokazanie lokalnych inicjatyw i wymianę praktyk z rówieśnikami z innych miast.

Spotkania tego typu są ważne nie tylko ze względu na program merytoryczny, lecz także dlatego, że wzmacniają umiejętności współpracy, komunikacji i promowania własnych działań w szerszym kontekście samorządowym.

Na podst. UM Pruszków

Autor: krystian