Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Michałowicach gościli w Zespole Szkół w Nowej Wsi. Podczas spotkania z najmłodszymi przypominano podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku podczas ferii.

Wspomniano o zakazie zabawy w pobliżu ulic, aby uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw związanych z ruchem pojazdów. Ponadto podkreślono, że wchodzenie na zamarźnięte akweny wodne jest ryzykowne i może prowadzić do tragicznych skutków.

Przypominano o koniczności używania elementów odblaskowych by być widocznym na drodze.

Każda forma aktywności sportowej wybrana przez najmłodszych jest super, najważniejsze by była bezpieczna. O tym właśnie przypominali Nasi dzielnicowi.

Jednym z ważnych zagadnień, na które zwrócono uwagę podczas spotkań, były zasady bezpiecznego zachowania się na stokach narciarskich. Dzieci przypomniały sobie o niezbędnym wyposażeniu, takim jak kaski ochronne i odpowiednia odzież narciarska. Omówiono również znaczenie przestrzegania zasad poruszania się na stoku, by uniknąć kolizji i wypadków.

Policjanci zachęcali uczestników spotkania do udziału w konkursie "Śnieżny Dekalog", zorganizowanym przez Komendę Główną Policji. Konkurs ten ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań podczas zimowych zabaw. Dzieci mogą wziąć w nim udział, prezentując swoje najlepsze pomysły na zapewnienie bezpieczeństwa podczas ferii. Podczas spotkania policjanta odtworzyła prace, które wygrały w konkursie z 2023 r.

W ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 16 lat.

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie do 8 marca 2024r. pracy plastycznej lub max. 60-sekundowego spotu filmowego, promującego bezpieczne uprawianie sportów zimowych, w tym narciarstwo oraz snowboard wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez pełnoletniego opiekuna na adres:

Komenda Główna Policji – Biuro Prewencji

ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa

z dopiskiem konkurs pn. „Śnieżny Dekalog”

 

Więcej informacji na temat akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, w ramach , której ogłoszono konkurs, bieżące wydarzenia, porady, quizy, regulamin konkursu oraz karty uczestnictwa można znaleźć na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku.

Zachęcamy wszystkich do systematycznego jej odwiedzania w trakcie trwającego sezonu zimowego, a dzieci i młodzież zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie pn. „Śnieżny Dekalog”, gdzie na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

podkom. Edyta Bednarczyk

 

 

 

  • Bezpieczny wypoczynek dzieci podczas ferii
  • Bezpieczny wypoczynek dzieci podczas ferii
  • Bezpieczny wypoczynek dzieci podczas ferii