Policja w Pruszkowie wciąż apeluje o rozwagę do kierowców, którzy wcześniej spożywali alkohol. Niestety komunikaty, ostrzeżenia i kontrole wciąż pokazują, że lekceważymy przepisy prawa narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo. W wyniku prowadzonych działań przez policjantów pruszkowskiej drogówki został zatrzymany kolejny nietrzeźwy kierujący.

Każdego dnia policjanci dokonują wielokrotnych kontroli drogowych, podczas których sprawdzają stan trzeźwości kierujących.

W związku ze złożonym postulatem podczas debaty społecznej w gminie Nadarzyn policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie sprawdzali stan trzeźwości kierujących w m. Szamoty. Podczas jednej z kontroli okazało się, że mężczyzna podjął decyzję o prowadzeniu pojazdu pomimo, że dzień wcześniej, w godzinach nocnych spożywał alkohol. Przeprowadzone na miejscu badanie wskazało na prawie promil zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kary finansowe za wyłączenie myślenia w takich sytuacjach, to najłagodniejsze konsekwencje, jakie ponosi kierujący. Ryzyko, jakie podejmuje jest znacznie większe.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Pamiętaj!

Nigdy nie kieruj , kiedy nie masz pewności co do swojego stanu trzeźwości.

Nigdy nie wsiadaj do samochodu, kiedy masz podejrzenie, że kierujący spożywał wcześniej alkohol.

 

asp.szt. Monika Orlik