Policjant to nie tylko zawód. To powołanie i służba dla bezpieczeństwa obywateli w każdej chwili. Udowodnił to funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, który po godzinach swojej pracy zatrzymał nietrzeźwego kierującego na terenie podległym KPP w Mińsku Mazowieckim.

Funkcjonariusz, który na co dzień służy w pruszkowskiej policji będąc już po służbie, zauważył pojazd, którego kierowca mógł znajdować się w stanie nietrzeźwym. Policjant wypełniając słowa roty ślubowania nie zawahał się ani chwili. Mężczyzna stwarzał niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale też innych, którzy mogli się znaleźć na jego drodze. Funkcjonariusz uniemożliwił nietrzeźwemu dalszą jazdę i niezwłocznie powiadomił lokalną policję. Kiedy na miejsce przybyli policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie i wykonali badanie okazało się, że zatrzymany miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo nie powinien się on znaleźć za kierownicą, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Czynności w powyższej sprawie wykonują policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

Apelujemy  do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę.

 

asp.szt. Monika orlik