Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną podczas wakacji przeprowadza spotkania z dziećmi i młodzieżą, które spędzają czas wolny na półkoloniach lub uczęszczają na zajęcia w ośrodkach kultury. W trakcie tych spotkań przypomina i uczy zasad prawidłowych zachowań w rożnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas letniego wypoczynku.

W Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie, jak co roku organizowane są półkolonie dla dzieci spędzających wakacje w mieście. Podczas tych zajęć nie może zabraknąć pruszkowskiej policji. Policjantka, zajmująca się profilaktyką społeczną w naszej komendzie razem z dzielnicowym, przeprowadziła zajęcia na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Głównym tematem było bezpieczeństwo nad wodą. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, uczestnicy otrzymali materiały informacyjne i dowiedzieli się, jak postępować w razie zagrożeń jakie mogą ich spotkać podczas wypoczynku nad wodą. Uczestnikom spotkań przekazane zostały także podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, w sieci i podczas wyjazdów oraz jak zachowywać się przy spotkaniu z niebezpiecznym zwierzęciem czy osobą obcą.

Duże zainteresowanie i uśmiech na twarzach dzieci wzbudziły badania daktyloskopijne, po których każdy mógł zabrać swoje odciski palców. Na zakończenie wszyscy mogli usiąść za kierownicą radiowozu.

Kolejne spotkania już niebawem.

 

kom. Karolina Kańka/g.p