Co zrobić w sytuacji, gdy nasze mieszkanie zostało zalane?

Zalane mieszkanie to ogromny stres dla właścicieli, który często paraliżuje i utrudnia podejmowanie racjonalnych decyzji. Szybkie podjęcie odpowiednich kroków przyczynia się do zminimalizowania strat. Co więc zrobić, gdy sąsiad zalewa nam mieszkanie i nie otwiera drzwi? W takiej sytuacji konieczne może być zakręcenie głównego zaworu, który odcina dane mieszanie od dostaw wody. Taka interwencja jest konieczna, ale nie spowoduje, że woda, która wniknęła w nasze podłogi, sama odparuje. Co więc zrobić, by szybko osuszyć mieszkanie z wilgoci?

Konieczna interwencja specjalistycznej ekipy

W sytuacji, gdy woda wsiąkła w podłogi i ściany, warto zwrócić się o pomoc do specjalistycznych firm, które posiadają urządzenia umożliwiające osuszenie każdej powierzchni. Zamiast panikować, warto wykorzystać ich wiedzę i doświadczenie, które pomoże wybrać odpowiednią metodą wyjścia z problemu. Osuszanie po zalaniu Warszawa to firma, która zapewnia pomoc w sytuacji, gdy sami nie jesteśmy sobie w stanie poradzić z zawilgoceniem powstałym na skutek zalania.

Pamiętajmy, że woda bardzo szybko wsiąka w suche jak pieprz betonowe posadzki. Zarówno materiał, z którego zbudowane są ściany, jak i wylewki umożliwia szybkie jej wsiąkanie. Niestety z naszego punktu widzenia nie jest to proces pożądany. Tak uwięziona woda staje się trudna do pozbycia bez specjalistycznego sprzętu. Nawiązując współpracę z firmami osuszającymi mieszkania, możemy liczyć na szybką pomoc.

Osuszanie za pomocą nagrzewnic

Nagrzewnice to proste urządzenia, które po podpięciu do zasilania umożliwiają szybkie ogrzanie pomieszczeń do zadanej temperatury. Dzięki nim jesteśmy w stanie szybko pozbyć się wilgoci zalegającej w płytszych warstwach podłóg czy ścian. Warto pamiętać, że domowe, nieprofesjonalne nagrzewnice nie zapewniają mocy, którą można wykorzystać podczas osuszana pomieszczeń. Warto więc zastosować rozwiązania profesjonalne, którymi dysponują firmy zajmujące się osuszanie budynków po zalaniu.

Pomimo że wysoka temperatura sprzyja szybszemu wysychaniu, to zalanych pomieszczeń nie powinno się ogrzewać do temperatury przekraczającej 35 stopni Celsjusza. Jeśli chcemy przyspieszyć efekty, należy stosować specjalne osuszacze wspomagane wentylatorami promieniowymi lub osiowymi. Wpływają na poprawę cyrkulacji powietrza i umożliwiają szybkie pozbycie się wilgoci.

Warto wiedzieć, że w przypadku długotrwałego zalania po osuszeniu pomieszczeń należy przeprowadzić odpowiednią dezynfekcję, która zapobiegać będzie powstawaniu grzybów i pleśni.