Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pruszków

Policjanci z Nadarzyna zatrzymali 35-latka podejrzanego o kradzieże mienia z firmy, w której pracował. Usłyszał już 5 zarzutów przestępstwa przeciwko mieniu w warunkach recydywy, do których się przyznał. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czerwcu, w jednej z firm na terenie gminy Nadarzyn, doszło do kilku kradzieży przesyłek, w których znajdował się specjalistyczny sprzęt komputerowy, komputery oraz telefony komórkowe o wartości około 30 000 złotych.

Policjanci z nadarzyńskiego komisariatu po otrzymaniu zgłoszenia zajęli się sprawą. Funkcjonariusze prowadzili czynności operacyjne wnikliwie analizując każdy szczegół sprawy i szybko okazało się, że „winowajca” pracuje w pokrzywdzonej firmie. Działania policjantów doprowadziły także do jednego z lombardów na terenie Warszawy, gdzie odnaleźli skradzione komputery o wartości około 22 000 złotych.

Do zatrzymania 35-latka doszło kilka dni temu na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Prowadzone przez policjantów czynności procesowe oraz zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoliły na przestawienie podejrzanemu 5 zarzutów kradzieży w warunkach recydywy. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka/G.P