W dniach 19-20 marca 2023r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej komendy, uczestniczyli w działaniach "BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ ". W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 102 wykroczenia.

Działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Jednak kierujący, którzy nie stosowali się do przepisów dotyczących dozwolonej prędkości, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

W trakcie działań policjanci pruszkowskiej drogówki ujawnili 102 wykroczenia. Nałożono 94 mandatów karnych na kierujących pojazdami, skierowane zostały 2 wnioski o ukaranie do sądu i zastosowano 16 pouczeń. W wyniku kontroli drogowych sześciu kierujących straciło prawo jazdy. Rekordzistą za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy okazał się kierujący, który pomimo ograniczenia poruszał się pojazdem z prędkością 147 km/h.

Należy pamiętać, że kierujący, którzy nie stosują się do określonych przepisami ograniczeń prędkości, a także poruszają się z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem lub z prędkością niedostosowaną do warunków na drodze, zagrażają nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zdarzenia z udziałem pieszego, dla którego nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego zmniejsza jego szanse na przeżycie.

Policjanci podczas każdej służby zwracają uwagę na bezpieczną prędkość kierujących, a podobne specjalne działania w tym zakresie, będą prowadzone w tym roku jeszcze wielokrotnie.

 

asp. szt. Monika Orlik