Dzięki pracy pruszkowskich policjantów do zakładu karnego trafiło kolejnych pięciu poszukiwanych. Spędzą tam od 2 miesięcy do 4 lat za różne przestępstwa.

W tym tygodniu pruszkowscy policjanci zatrzymali na terenie całego powiatu pięć osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Na dwa miesiące trafiła do aresztu 49-latka poszukiwana nakazem doprowadzenia przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie. Kobieta została zatrzymana w Pruszkowie.

Natomiast na trzy miesiące do zakładu karnego trafił 31-latek poszukiwany listem gończym  przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Pruszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę na terenie Warszawy, gdzie poszukiwany ukrywał się przez wymiarem sprawiedliwości.

Kolejny osoba została zatrzymana w  Pruszkowie. 27-latek poszukiwany przez pruszkowski sąd do odbycia kary siedmiu miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna zgodnie z sądowym nakazem po czynnościach został osadzony w zakładzie penitencjarnym.

Poszukiwany 54-latek, zatrzymany w  Piastowie, spędzi w zakładzie karnym najbliższe 2 lata. Nakaz doprowadzenia do zakładu karnego został wystawiony przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie.

Sąd Okręgowy w Płocku poszukiwał 34-latka, którego zatrzymali policjanci w Dawidach Bankowych. Mężczyzna ma do odbycia kare 4 lat pozbawienia wolności i zgodnie z decyzją sądu przebywa już w zakładzie penitencjarnym.

Policjanci pruszkowskiej komendy przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna wynikająca z art. 239§1 kodeksu karnego.

 

kom. Karolina Kańka