Policjanci z pruszkowskiej komendy, w ubiegłym tygodniu zatrzymali sześć osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Dwóch mężczyzn zgodnie z dyspozycją sądu trafiło do zakładu penitencjarnego, cztery osoby uregulowały zaległe grzywny i zostały zwolnione.

Sześć osób poszukiwanych zatrzymali w ubiegłym tygodniu policjanci z pruszkowskiej komendy. To kolejne osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości, które zostały zatrzymane przez policjantów z Wydziału Sztab oraz dzielnicowych.

W Kaniach zatrzymany został 27 latek, poszukiwany przez pruszkowski sąd celem odbycia kary 272 dni kary pozbawienia wolności. Mężczyzna po czynnościach zgodnie z dyspozycją sądu trafił do aresztu. Podobna sytuacja miała miejsce wobec 56-latka, który spędzi kolejne 89 dni w zakładzie karnym.

Pozostałe osoby, trzech mężczyzn i jedna kobieta, skorzystali z możliwości uregulowania zaległych grzywien i po opłaceniu wskazanej przez sąd sumy zostali zwolnieni.

Policjanci pruszkowskiej komendy przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna wynikająca z art. 239§1 kodeksu karnego.

 

kom. Karolina Kańka