Policjanci pruszkowskiej patrolówki zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 38 lat podejrzanych o kradzież perfum. Obaj usłyszeli zarzuty. 40-latek po wyjściu z komendy wrócił do sklepu i dokonał kolejnej kradzieży. Za przestępstwo kradzieży mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po 8.30 dyżurny pruszkowskiej komendy otrzymał informację o kradzieży w jednym ze sklepów kosmetycznych w Pruszkowie. Udali się na miejsce i ustalili szczegóły zdarzenia. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoring, co umożliwiło policjantom na szybkie zatrzymanie podejrzanego. Mundurowi w rejonie stacji PKP zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu przerzucili torbę za ogrodzenie. Podczas zatrzymania 40-latek przyznał, że to on dokonał kradzieży, a jego kolego miał sprzedać  „towar” i podzielić się pieniędzmi.

Mężczyźni po zatrzymaniu usłyszeli zarzut kradzieży, działając wspólnie i w porozumieniu. Po czynnościach zostali zwolnieni.

Zabezpieczone w wyrzuconej przez mężczyzn torbie perfumy, wróciły do sklepu.

40-latek zaraz po wyjściu z pruszkowskiej komendy, powrócił do tego samego sklepu i ponownie ukradł perfumy. Tym razem ujął go pracownik ochrony i przekazał w ręce policjantów. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

 

kom. Karolina Kańka/ea