Klapa ppoż

Systemy związane z ochroną przeciwpożarową podlegają ścisłym restrykcjom. Muszą spełniać konkretne wymogi techniczne oraz zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dlatego, jeśli szukasz klapy ppoż to sięgnij po dobre produkty ze znanego źródła. Teraz możesz je zamówić nie tylko stacjonarnie, ale też online u cenionych producentów z tradycjami.

Do czego służy klapa ppoż?

Systemy przeciwpożarowe składają się z wielu elementów, a jednym z najważniejszych jest klapa ppoż. Jest ona znana także pod nazwą klapa odcinająca, ponieważ, jak sama nazwa wskazuje, jej zadaniem jest wstrzymywanie oddziaływania wysokich temperatur na ludzi, budynki i wyposażenie. Działa ona w ten sposób, że w razie nagłego wzrostu temperatury aktywuje się sprężyna z wyzwalaczem termicznym, która zamyka klapę. W ten sposób nie dopuszcza do rozprzestrzeniania się pożaru.

Rodzaje klap i akcesoriów

Za uzyskanie wysokiego poziomu ochrony obiektu, odpowiada dobrze dobrana i solidnie wykonana klapa ppoż. W sprzedaży występują produkty w różnych rozmiarach oraz kształtach, wśród których najpopularniejsze są:

  • klapy przeciwpożarowe odcinające okrągłe,
  • klapy przeciwpożarowe odcinające prostokątne,
  • akcesoria do klap przeciwpożarowych.

Skontaktuj się bezpośrednio ze sprzedawcą, aby poznać szczegóły asortymentu i porozmawiać o konkretnych produktach. Poszczególne modele różnią się nie tylko kształtem, ale też rodzajem napędu, obecnością lub brakiem modułu zasilająco-sterującego oraz klasą odporności ogniowej EIS.