Wszyscy wiemy, jak wiele zależy od bezpiecznego i prawidłowego zachowania naszych pociech. Aby mogły prawidłowo postępować, muszą się najpierw tego nauczyć. Dlatego policjanci poprzez spotkania, prelekcje i pogadanki wspierają nauczycieli i wychowawców. W piątek policjanci spotkali się 5 i6-latkami z Przedszkola nr 16 w Pruszkowie.

Policjanci spotykają się z dziećmi w przedszkolach i szkołach podstawowych. W  piątek grupa  „starszaków”, z Przedszkola nr 16 w Pruszkowie zaprosiła na spotkanie policjantów, aby porozmawiać bezpieczeństwie, a także o ich pracy.

W spotkaniu uczestniczyła dzielnicowa oraz policjant, na co dzień  pracujący w pruszkowskiej dochodzeniówce.  Funkcjonariusze przybliżyli dzieciom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, w domu, na placach zabaw ale także w kontaktach z nieznajomymi. Dzieci chętnie zadawały pytania również te o pracy policjanta. Na koniec spotkania przedszkolaki mogły obejrzeć radiowóz i usiąść za jego kierownicą. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

 

kom. Karolina Kańka

  • Spotkanie z przedszkolakami na Pływackiej
  • Spotkanie z przedszkolakami na Pływackiej
  • Spotkanie z przedszkolakami na Pływackiej