Policjanci z Pruszkowa zatrzymali dwie osoby, które złamały przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyźni w wieku 22 i 42 lata posiadali przy sobie narkotyki. Odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, za które ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z patrolu, w piątkowe popołudnie patrolując ulice Pruszkowa zauważyli mężczyznę, który zachowywał się nerwowo. Mundurowi podjęli interwencję wobec 42-latka. Podczas  mundurowi ujawnili w jego plecaku dwa „zawiniątko” z folii aluminiowej z zawartością suszu roślinnego. Mężczyzna przyznał, że jest to marihuana, którą kupił w Warszawie.

Po przewiezieniu do komendy dokonano  wstępnego badania zabezpieczonego suszu, które potwierdziło, że jest to marihuana.

Po czynnościach  42-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Kolejny „amator” marihuany został zatrzymany sobotnią noc, w Michałowicach. Policjanci z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii podczas legitymowania grupy  osób, 22-latek odrzucił osmoloną fifkę. Funkcjonariusze sprawdzili plecak mężczyzny i tam znaleźli woreczek foliowy z suszem.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Tester potwierdził, że  woreczku była marihuana.

Podejrzany po usłyszeniu zarzutu przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Za posiadanie środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka