Policjanci z patrolu zatrzymali 17 i 14-latka, którzy posiadali przy sobie marihuanę. Obaj zostali zatrzymani w sobotę popołudniu i usłyszeli już zarzuty. Za posiadanie środków odurzających ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z pruszkowskiej patrolówki, podczas służby, na ul. Faraona zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Postanowili ich wylegitymować i sprawdzić, czy nie posiadają przy sobie, niedozwolonych substancji. W trakcie czynności, wyczuli wyraźną woń marihuany. Podczas kontroli 17-latka w portfelu znaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Natomiast u jego 14-letniego kolegi ujawnili „zawiniątko” z folii aluminiowej, w którym również znajdował się susz.

Osoby zostały zatrzymane i przewiezione do komendy. Wstępne badanie testerem potwierdziło, że zabezpieczony w obu przypadkach susz roślinny to marihuana.

Jeszcze w sobotę 17-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

14-latek został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawczy czynu karalnego i materiały jego sprawy trafią teraz do sądu rodzinnego i nieletnich.

Za to przestępstwo ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Karolina Kańka