Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie wspólnie z dyrekcją Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie zorganizowali dla uczniów szkoły spotkanie promujące bezpieczeństwo wśród dzieci i młodzieży. W kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” włączyła się po raz kolejny pruszkowska policja.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie wspólnie z dyrekcją szkoły zorganizowali dla uczniów klas IV-Vi imprezę w ramach kampanii „ Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, policjanci, Państwowa Straż Pożarna i Zastępca Burmistrza Gminy Brwinów zostali serdecznie przywitani przez grono pedagogiczne i uczniów szkoły, którzy już na początku spotkania zostali wyposażeni w specjalne zestawy odblaskowe.

Głównym celem imprezy była promocja bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie szkoły uczestniczyli w trzech panelach zajęć związanych z bezpieczeństwem.

Pierwszy panel realizowany był przez przedstawicieli  WORD w Warszawie. Na specjalnie przygotowanym torze rowerowym, uczniowie mogli poćwiczyć pokonywanie przeszkód. Jazda po torze nie sprawiła dzieciom większych trudności. Dodatkową atrakcją był symulator jazdy na motocyklu.

Drugi panel mł.asp. Marta Słomińska z pruszkowskiej komendy. Uczniowie obejrzeli film „Tak chcę być bezpieczny” oraz zgłębili wiedzę w zakresie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Mogli także zapoznać się z zagrożeniami jakie niesie za sobą zażywanie „dopalaczy”. Przypominane zostały uczniom także zasady postępowania podczas kontaktu z agresywnym zwierzęciem oraz jak postępować przy spotkaniu z osoba obcą.

Panel trzeci to zajęcia teoretyczne i praktyczne realizowane przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. Strażacy omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomie do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

To kolejne spotkanie powiecie pruszkowskim, które ma na celu  promowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.

 

kk

  • "Jesteś widoczny-jesteś bezpieczny"
  • "Jesteś widoczny-jesteś bezpieczny"
  • "Jesteś widoczny-jesteś bezpieczny"
  • "Jesteś widoczny-jesteś bezpieczny"
  • "Jesteś widoczny-jesteś bezpieczny"
  • "Jesteś widoczny-jesteś bezpieczny"

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.