Nowa kadencja władz Pruszkowa rozpoczęta – Prezydent i radni zaprzysiężeni
Nowe twarze władzy lokalnej Pruszkowa zainaugurowały swoją działalność

W poniedziałek, 6 maja, w Pruszkowie odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miasta, podczas której nowo wybrani radni oraz prezydent miasta złożyli ślubowanie. Zmiany te zapowiadają nowy rozdział w zarządzaniu lokalnym, z naciskiem na transparentność i otwartość na dialog.

  1. Inauguracja nowej kadencji Rady Miasta oraz prezydenta.
  2. Prezydent Piotr Bąk oraz 23 radnych złożyli ślubowanie.
  3. Wybrano prezydium Rady Miasta: przewodniczącym został Karol Chlebiński, a zastępcami Magdalena Sawicka i Rafał Rogulski.
  4. Michał Landowski objął stanowisko Pierwszego Zastępcy Prezydenta Miasta.

Prezydent Piotr Bąk podczas uroczystości ślubowania zaznaczył, że jego kadencja będzie opierać się na "transparentności, otwartości, a także na dialogu". Te słowa zdają się być obietnicą świeżego podejścia do spraw miejskich, którego oczekują mieszkańcy.

Nowe kierownictwo miasta, obok prezydenta Bąka, stanowić będzie Michał Landowski, który jako Pierwszy Zastępca Prezydenta ma wspierać prezydenta w kluczowych decyzjach dotyczących przyszłości miasta. Decyzja o jego nominacji została formalnie zatwierdzona zarządzeniem nr 102/2024 z dnia 7 maja 2024 r.

Wybór prezydium Rady Miasta także nie pozostaje bez znaczenia. Na czele stanął Karol Chlebiński, doświadczony w lokalnych sprawach polityk, wspierany przez Magdalenę Sawicką i Rafała Rogulskiego. Ich współpraca ma kluczowe znaczenie dla efektywnej realizacji zaplanowanych projektów i inicjatyw.

Nowo zaprzysiężeni radni i prezydent miasta wskazują na nowy rozdział w zarządzaniu Pruszkowem. Mieszkańcy mogą oczekiwać, że ich głos będzie miał większe znaczenie w decyzjach podejmowanych przez władze miasta, co stanowi odświeżający kierunek w lokalnej polityce.


Na podst. UM Pruszków