Mieszkanka Pruszkowa zgłosiła uszkodzenie drzwi wejściowych do swojego domu. Dzięki efektywnej pracy operacyjnej tego samego dnia policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę przestępstwa. Okazało się, że dodatkowo ukrywał się on od dwóch lat przed orzeczoną karą pozbawienia wolności.

Mieszkanka Pruszkowa zgłosiła policjantom Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie uszkodzenie drzwi wejściowych wraz z dzwonkiem i kamerą. Straty wyceniła na kwotę powyżej 2 tysięcy złotych. Policjanci musieli jednak ustalić i zatrzymać sprawcę przestępstwa. Dzięki posiadanemu doświadczeniu funkcjonariusze tego samego dnia zatrzymali przestępcę. Mężczyzna, jak się okazało,  dwa lata temu miał orzeczony wyrok pozbawienia wolności  w wymiarze 8 miesięcy za popełnienie innego przestępstwa.

Zatrzymany usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, do którego się przyznał. Kodeks karny przewiduje za ten rodzaj przestępstwa karę pozbawienia wolności do 5 lat. O ostatecznym wyroku zatrzymany dowie się już w Areszcie Śledczym odbywając uprzednią karę.

Przedmiotową sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

 

asp.szt. Monika Orlik