Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pruszkowie zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Po sprawdzeniu danych osobowych okazało się, że jest on nie tylko poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności, ale również posiada dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie podczas służby zwrócili uwagę na pojazd, który mógł być kierowany przez osobę nietrzeźwą.  Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się, że kierujący był w stanie nietrzeźwości.

Policjanci przeprowadzając kontrolę drogową, dokonują również sprawdzenia osoby w policyjnych bazach danych i choć wcześniejsze spożywanie alkoholu jest wystarczającym argumentem, żeby nie wsiadać za kierownicę, okazało się, że 58- letni mężczyzna miał zgodnie z wyrokami sądu dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów.

Zanim jednak odpowie za powyższe czyny odbędzie w zakładzie karnym zasądzoną wcześniej karę pozbawienia wolności.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do 2 lat.

Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu  grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Dzięki czujności policjantów pruszkowskiej drogówki wielu nietrzeźwych kierujących jest zatrzymywanych.

Pamiętajmy jednak, że jeśli mamy podejrzenie co do stanu trzeźwości kierującego, powinniśmy powiadomić o tym najbliższą jednostkę Policji. 

Policja reaguje na wszelkie zgłoszenia i dokonuje ich weryfikacji.

Nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników ruchu drogowego.

 

asp.szt. Monika Orlik