W dniu wczorajszym Nasz Profilaktyk uczestniczyła w spotkaniach z młodzieżą z terenu powiatu pruszkowskiego, które realizowane były w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie pod hasłem kampanii pt. „PrzeMOC- Nie milcz! Bądź bohaterem!”

Dni Otwarte mają na celu naświetlenie trudności psychicznych i sytuacji przemocy doświadczanych przez różne grupy społeczne w obecnej rzeczywistości oraz promocję zagadnień związanych z przeciwdziałaniem przemocy i rozwoju zdolności do wspierania osób w kryzysie wśród mieszkańców powiatu pruszkowskiego.

Głównym celem kampanii społecznej jest podniesienie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy w rodzinie wśród mieszkańców powiatu pruszkowskiego. Działania realizowane w ramach projektu, zaprezentują zagrożenia związane ze zjawiskiem przemocy oraz jak wpływa ono na poszczególne grupy społeczne, system rodziny, ale też jego znaczenie w szerszym kontekście społecznym. Edukacja społeczna dotyczyć będzie również postaw aktywnego podejmowania interwencji w przypadku ujawnienia przemocy domowej. Różnorodne działania podjęte w kierunku edukacji mieszkańców powiatu pruszkowskiego pokażą nie tylko mechanizmy cyklu przemocy, ale przedstawią też możliwe formy reagowania i zasięgnięcia pomocy w sytuacji ujawnienia przemocy w rodzinie. Mamy nadzieję, że obudzi to jeszcze większą troskę i poczucie odpowiedzialności społecznej wśród lokalnej społeczności.

Nie mogło zabraknąć w takim przedsięwzięciu Naszej policjantki Profilaktyka Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Młodzież żywo uczestniczyło w spotkaniu i muszę powiedzieć, że sama byłam zaskoczona otwartością Naszej młodzieży. Okazuje się, że był to wspaniały pomysł na taką inicjatywę. Młodzież była bardzo otwarta, miała swoje pytania,  na które mam nadzieję szczegółowo udzieliłam odpowiedziałam. Niektórzy podchodzili w kilka osób, inni indywidualnie. Wybór miała sama młodzież,  tak by czuć się jak najbardziej komfortowo.

Dla przypomnienia podajemy harmonogram Dni Otwartych:  22.09.2023r. oraz 2-3.10.2023r. 

22.09.2023r.

10: 00 – 14: 00 Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla osób pozostających w trzeźwości i współuzależnionych z terenu powiatu pruszkowskiego (foyer na I, piętrze Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie)

 

02.09.2023r.

10: 00 – 13: 00 Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla osób z niepełnosprawnością z terenu powiatu pruszkowskiego (foyer na I, piętrze Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie)

 

03.10.2023r.

10: 00 – 13: 00 Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla seniorów z terenu powiatu pruszkowskiego (foyer na I, piętrze Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie)

 

podkom. Edyta Bednarczyk

 

  • Dni Otwarte” w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie- „PrzeMOC- Nie milcz! Bądź bohaterem!”
  • Dni Otwarte” w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie- „PrzeMOC- Nie milcz! Bądź bohaterem!”
  • Dni Otwarte” w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie- „PrzeMOC- Nie milcz! Bądź bohaterem!”
  • Dni Otwarte” w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie- „PrzeMOC- Nie milcz! Bądź bohaterem!”