Wczoraj policjanci z Wydziału Sztab pruszkowskiej komendy, zatrzymali 3 poszukiwanych. Wszyscy byli poszukiwani przez sąd z Pruszkowa. Zgodnie z dyspozycją organu ścigania jeden poszukiwany trafił do zakładu karnego, pozostała dwójka uiściła zaległe grzywny.

Pruszkowscy policjanci, którzy na co dzień zajmują realizacją nakazów doprowadzenia z całego powiatu, wczoraj zatrzymali 3 poszukiwanych.

W Owczarni mundurowi zatrzymali 53-latka, poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie. Mężczyzna miał do odbycia karę 7 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji. Zgodnie z dyspozycją sądu trafił już do zakładu karnego.

Kolejni zatrzymani to kobieta lat 24 i mężczyzna lat 29. Oboje poszukiwani przez pruszkowski sąd i zatrzymani na terenie Pruszkowa. Poszukiwani mieli możliwość uregulowania zaległych grzywien. Ich zatrzymania zakończyły się zapłatą kary i powrotem do domu.

Policjanci pruszkowskiej komendy przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna wynikająca z art. 239§1 kodeksu karnego.

 

kom. Karolina Kańka