Czy da się wyprać kołdrę z pierza? To sprawdzone metody

Pranie kołdry z pierza nie brzmi dobrze i z pewnością wydaje się być zadaniem dosyć karkołomnym. Takie kołdry zajmują sporo przestrzeni, więc nic dziwnego w tym, że czasem przeraża nas opcja włożenia całości do bębna pralki. Strach, że pralce stanie się krzywda jest całkowicie uzasadniony. Dodatkowo, nie mamy większego pojęcia, czy nasza kołdra wytrzyma to pranie i czy nie zmieni swojego stanu skupienia po wyciągnięciu z pralki. Obaw jest wiele i przypuszczalnie są naturalnym odruchem, ponieważ mamy do czynienia z czymś więcej niż zwykłe ubrania czy pościel. Pralnia Warszawa to idealne miejsce, w którym nasza kołdra znajdzie się we właściwych rękach, które odpowiednio się o nią zatroszczą i oddadzą w nienaruszonym stanie.

Dobra pralnia to błogosławieństwo na skalę światową, zwłaszcza w przypadku rzeczy o nieco większych gabarytach. Tego typu miejsca są odpowiednio przygotowane do czyszczenia i prania rzeczy niestandardowych, a ponadto posiadają pewnego rodzaju przygotowanie i odpowiednią wiedzą. Jeżeli wobec tego nie jesteśmy w stanie samodzielnie wyprać kołdry z pierza lub obawiamy się, że efekt końcowy doprowadzi nas do łez, to z całą pewnością pralnia będzie doskonałym rozwiązaniem. Warto wcześniej skontaktować się telefonicznie i udzielić kilku informacji, dzięki czemu będziemy wiedzieli, jak długo potrwa proces czyszczenia naszej kołdry. Korzystanie z pralni to dosyć popularna forma czyszczenia odzieży i innych materiałów. Warto zdecydować się na miejsce, które posiada pozytywne rekomendacje i cieszy się dobrą renomą. Co jeśli mimo dostępnych udogodnień zdecydujemy, że sami wypierzemy kołdrę z pierza? Czy można zrobić to bezpiecznie?

Pranie kołdry z pierza

Wypranie dużej kołdry z pierza nie musi się wiązać z wycieczką do pralni. Na ogół wszyscy boją się prać kołdry z pierza ze względu na zawartość i obawy związane z tym, jak pierze zniesie wyższą temperaturę i czy wyjdzie z takiego przedsięwzięcia cało. Trzeba jednak mieć świadomość, że pierze jedynie wygląda delikatnie, ale w gruncie rzeczy jest niesamowicie odporne na wyższe temperatury. Wobec tego, tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby kołdrę z pierza włożyć do domowej pralki i ustawić temperaturę w wysokości sześćdziesięciu stopni. Taka temperatura nie jest w żaden sposób krzywdząca dla pierza, a pomoże pozbyć się wszystkich bakterii i roztoczy, które z pewnością urządziły sobie miłe gniazdko w naszej pościeli. Jedynym mankamentem prania kołdry z pierza w domowych warunkach jest fakt, że nie sposób tego zrobić szybko i sprawnie. Poszewka z pewnością będzie wypełniała się powietrzem w trakcie prania, co w efekcie sprowadza się do tego, że będzie momentami przypominała balon. Nie da się tego uniknąć. Trzeba to przetrwać, choć w takiej sytuacji całkowicie trzeba zrezygnować z opcji wirowania. Ze względu na poszwę wypełnioną powietrzem, jest to zabieg praktycznie w ogóle niemożliwy.

Po zakończeniu prania należy ręcznie usunąć nadmiar powietrza i dopiero wówczas ponownie włożyć kołdrę do bębna, nastawiając tryb wirowania. Tak odwirowana kołdra powinna wylądować w miejscu suchym i dosyć przewiewnym, choć wymaga monitorowania. Pozostawiając kołdrę samą sobie, narażamy pierze na zbicie się, czego będziemy chcieli za wszelką cenę uniknąć. Warto w trakcie schnięcia przynajmniej raz na jakiś czas porządnie "wytrzepać kołdrę", co sprawi, że puch pozostanie puchem, a nie zbitą masą.