Policjanci zatrzymali w Pruszkowie dwóch młodych mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Narkotyki schowane były w słoiku i w bieliźnie. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali i dobrowolnie poddali karze. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

W weekend, podczas legitymowania trzech mężczyzn w Pruszkowie na ul. Czarna Droga, uwagę policjantów z pruszkowskiej patrolówki, zaciekawiło nerwowe zachowanie jednego z nich. 19-latek nerwowo chodził przy koszu na śmieci, do którego próbował wyrzucić słoik. W pewnym momencie zaczął uciekać z miejsca interwencji. Policjanci ruszyli za nim w pościg i po chwili został zatrzymany.  Jak się okazało w słoiku był susz roślinny oraz dwie dilerki z  białym proszkiem.  Dodatkowo zatrzymany posiadał przy sobie mała wagę elektroniczną i młynek. Wszystkie ujawnione rzeczy zostały zabezpieczone. Na miejsce przybyła kolejna załoga, która pomogła przewieść cała trójkę na komendę.

Podczas przeszukania u drugiego z mężczyzn, w bieliźnie policjanci ujawnili woreczek strunowy z białym proszkiem, który jak tłumaczył otrzymał od 19-latka. Wstępne badania testerem wykazały, że susz roślinny to marihuana, a biały proszek to mefedron.

Trzeci zatrzymany 17-latek po przesłuchaniu został zwolniony.

Dochodzeniowcy przedstawili 19-latkowi zarzut posiadania i udzielania środków odurzających, do których się przyznał i poddał karze. Jego kolega usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego również się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Za posiadanie środków odurzających ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

kk