Profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie spotykała się z uczniami klas starszych w Szkole w Komorowie. Spotkanie dotyczyło uświadomienia uczniom, że nawet Oni ponoszą odpowiedzialność za swoje „złe zachowanie”.

Najpierw wyjaśnienie pojęcia demoralizacji. Co to takiego? Okazało się, że większość wie doskonale co to za zjawisko. A czy uczniowie wiedzieli, że zgodnie z Ustawą mają obowiązek przeciwdziałać zjawiskom demoralizacji? No i niestety,  z tym już trochę gorzej.

W trakcie spotkań poruszane zostały zagadnienia związane z agresją wśród dzieci i młodzieży, problem przemocy fizycznej  i psychicznej oraz cyberprzemocy. Szczególną uwagę poświęcono mowie nienawiści, w tym hejcie oraz nagrywaniom różnego rodzaju filmów bez wiedzy i zgody innych osób i udostępnianiu ich.

Przypomniano art. 226 kk tj. znieważenie funkcjonariusza publicznego wykonującego obowiązki służbowe.

Omawiano kwestie dotyczące nagrywania filmów, robienia zdjęć i upubliczniania ich na różnego rodzaju forach społecznościowych. Co za to grozi, jaka kara? Czy można udostępniać, upubliczniać tego typu materiał? Na te i inne, jak ważne tematy rozmawiała profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Rodzicu porozmawiaj ze swoim dzieckiem. Rodzicu kontroluj swoje dziecko i treści jakie prezentuje na swoim portalu społecznościowym, grupach klasowych czy wśród znajomych.

Nie ma i nigdy nie będzie zgody na agresywne zachowania czy to w „realu” czy w świecie „cyber”. Reagujmy!

Projekt realizowany jest w ramach zadania pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców - edycja 2023” dofinansowanego ze środków „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024"

podkom. Edyta Bednarczyk

 

  • Spotkanie z młodzieżą z klas VII i VIII w Szkole w Komorowie
  • Spotkanie z młodzieżą z klas VII i VIII w Szkole w Komorowie
  • Spotkanie z młodzieżą z klas VII i VIII w Szkole w Komorowie