Najczęstsze błędy popełniane podczas remontu kuchni – oszczędź czas i pieniądze!

Kuchnia jest miejscem, gdzie przygotowuje się posiłki, spędza czas przy porannej kawie. Coraz częściej życie przenosi się do kuchni, dlatego tak wiele osób decyduje się na remont. Podjęcie prac bez wcześniejszego planu może skutkować problemami oraz kuchnia będzie odznaczać mniejszą funkcjonalnością.

Jakich błędów nie popełniać?

Często popełnia się błędy na etapie planowania, a w późniejszych etapach jest po prostu mniejsze pole manewru. Zazwyczaj wygląda to tak, że po skończeniu całego remontu, czyli ułożeniu ceramiki, zaplanowanie kanalizacji i ogólnym odświeżeniu pomieszczenia. Dopiero nadchodzi moment zamawiania mebli, czy też sprzętów sanitarnych. Taki błąd może nas kosztować funkcjonalność całej kuchni, ciężko jest już cokolwiek zmienić i musimy dostosować się do całej stylistyki.

Wybór materiału, który jest tani lub mało wytrzymały to kolejny błąd. Kuchnia powinna cechować się odpornością na wilgoć, czy też różne zabrudzenia. Zakup miękkich płytek lub słabej jakości kleju sprawi, że kafelki będą pękać lub po prostu się odklejać.

Brak wydzielonych stref do gotowania, pieczenia lub mycia naczyń zmniejszy swobodę i sprawi, że będziemy czuć się przytłoczeni, a to w konsekwencji będzie skutkowało złym samopoczucie. Kuchnia powinna być ciepłym i przyjemnym miejscem, gdzie możemy rozwijać swoje pasje kulinarne, czy też wypić wieczorem ciepłą herbatę.

Dobrze wyliczony budżet będzie jedną z najważniejszy kwestii. Wykonując remont, po paru latach ciężko jest obliczyć, ile pieniędzy pochłonie całe przedsięwzięcie. Znacznie łatwiej jest podjąć się remontu, gdzie mamy gotowe ściany do układania ceramiki. Mieszkanie, gdzie stare kafelki należy skuć, przerobić kanalizacje jest kosztowniejsze i wymaga więcej zaangażowania.

Źle zaprojektowane gniazda są bolączką każdego, kto w kuchni spędza dużą ilość czasu. Sprzęty w kuchni najlepiej jakby miały osobne miejsce zasilania, wszystko ze względów bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest odpowiednie rozplanowanie całej sieci zasilania. Pamiętajmy, że gniazdka zaraz nad blatem kuchennym mogą zostać zachlapane, a to z kolei prowadzi do zwarcia.

Podczas przygotowania posiłków oświetlenie powinno docierać do każdych zakamarków. Warto zaopatrzyć się w mocniejsze światło zaraz nad blatem, zwiększy to komfort oraz wygodę podczas krojenia warzyw, czy też gotowania. Światło w kuchni powinno mieć ciepłą barwę, która jest rozproszona, doda to przytulności i przyjemnego klimatu oraz nie będzie tak bardzo męczyć, jak to jest w przypadku białej barwy. Więcej wskazówek znajdziesz na blogu: https://pieknie-mieszkamy.pl/