Korzyści z leasingu płynące dla przedsiębiorcy

Leasing samochodu osobowego to duży przywilej, z którego mogą skorzystać przedsiębiorcy prowadzący własną działalność gospodarczą. Warunki finansowania są dużo korzystniejsze niż w przypadku kredytu gotówkowego. Przedsiębiorca może zdecydować się na luksusowe auto klasy premium, takie jak chociażby Audi A6 leasing. Przystępna rata miesięczna połączona z możliwością odliczania kosztów działalności firmy to główny atut takiego rozwiązania.

Na czym polega leasing samochodu?

Jeszcze kilka lat temu, leasing był kojarzony przede wszystkim z długoterminowym wypożyczeniem samochodu osobowego. Aktualnie, w leasing można wziąć również inne sprzęty potrzebne do prowadzenia firmy. Leasingodawca bierze na siebie obowiązek finansowania samochodu zakupionego z salonu lub komisu wskazanego przez klienta. Formalnie, leasingobiorca nie jest właścicielem auta w trakcie trwania umowy, ale może z niego swobodnie korzystać w zamian za miesięczne opłaty. Biorąc pod uwagę coraz korzystniejsze warunki umowy, Audi A6 leasing to rozwiązanie, które w zamian za stosunkowo niewielkie koszty pozwala cieszyć się samochodem z wyższej półki.

Dlaczego leasing jest korzystniejszy od kredytu?

Podjęcie kredytu gotówkowego na zakup samochodu osobowego dla firmy wiąże się z wieloma formalnościami. Przedsiębiorca musi przedłożyć wiele dokumentów oraz liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania na decyzje. Kredyt dodatkowo obniża zdolność kredytową przedsiębiorstwa, co w perspektywie długoterminowej może oznaczać trudności w pozyskaniu dodatkowego finansowania na dalszy rozwój firmy.

Leasing wiąże się ze zdecydowanie mniejszą liczbą formalności oraz nie obniża zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Jest zatem korzystny pod względem lepszej płynności finansowej. Choć samochód po podpisaniu umowy nie staje się własnością leasingobiorcy, nie musimy martwić się o jakiekolwiek ograniczenia w aspekcie korzystania z samochodu. Ponadto, wynajem długoterminowy BMW daje większe możliwości w odliczaniu kosztów prowadzenia firmy z tytułu opłaty oraz raty leasingowej. Samochód może być użytkowany także w celach prywatnych.

Jakie obowiązki posiada leasingobiorca?

Kluczem do podpisania umowy leasingowej jest wykazanie się odpowiednią zdolnością kredytową. Umowa obejmuje okres finansowania, wysokość miesięcznej raty, a także obowiązki po stronie leasingobiorcy. W przypadku leasingu finansowego, klient odpowiada za koszty eksploatacyjne, niezbędne naprawy, a także coroczny przegląd. Może być również zobowiązany do korzystania wyłącznie z licencjonowanych serwisów. W przypadku większej floty, korzystniejszy wydaje się leasing operacyjny, w którym klient może przenieść sporą część obowiązków na rzecz firmy leasingowej.

Podstawą do podjęcia leasingu jest również wkład własny. Jest to istotny czynnik, szczególnie przy umowie dotyczącej kosztownego samochodu. Wynajem długoterminowy Mercedes może wiązać się z wymogiem przedłożenia kilku procentowego wkładu własnego przy podpisywaniu umowy. Wielkość wkładu można natomiast znacząco ograniczyć przy leasingu operacyjnym.

Leasing samochodu osobowego – korzyść dla Twojej firmy

Podsumowując, przedsiębiorca decydujący się na leasing samochodu osobowego może liczyć na bardzo korzystne warunki umowy dostosowane do potrzeb swojej firmy. Co szczególnie istotne, renomowane firmy pozwalają na swobodny wybór modelu praktycznie bez ograniczeń. Przykładem jest usługa Arval OtoMoto, w której przedsiębiorca może wskazać przedmiot leasingu w popularnym serwisie motoryzacyjnym. Koszty leasingu można skutecznie obniżyć z tytułu odliczenia kosztów prowadzenia firmy od podatku VAT.