W dniu 06.06.2019 podpisano umowę z wykonawcą budowy i rozbudowy ul. Miry Zimińskiej Sygietyńskiej na odcinku od ul. Bolesława Prusa do Al. Wojska Polskiego. Po podpisaniu umowy nastąpi wprowadzenie w... więcej

Szanowni Mieszkańcy, Pruszków jest Gminą przyjazną pszczołom. więcej

 • Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie odznaczony medalem podczas Powiatowego Dnia Strażaka 2019

  W sobotę w Pruszkowie odbyła się uroczystość „Powiatowego Dnia Strażaka 2019”. W uroczystościach udział wziął Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Starosta Powiatu Pruszkowskiego Krzysztof Ryzmuza, przedstawiciele lokalnych samorządów i inni goście. Pruszkowską komendę reprezentował Komendant Powiatowy mł. insp. Jerzy Sztuc, który został odznaczony Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

 • Odsłonięcie pamiątkowych tablic Żołnierzy Armii Krajowej

  W sobotę popołudniu, w Pruszkowie odbyła się uroczystość odsłonięcia poświęcenia pamiątkowych tablic Żołnierzy Armii Krajowej przy ul. Kościelnej 9 i ul. Ewy 22A. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych i instytucji państwowych. Pruszkowską komendę reprezentował I Zastępca Komendanta Powiatowego nadkom. Paweł Krauz.

 • Zapraszamy mieszkańców Gminy Raszyn na debatę społeczną

  Zapraszamy mieszkańców Gminy Raszyn na debatę społeczną. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu spotkań z mieszkańcami pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Debata odbędzie się 18 czerwca 2019 roku w godz. 17.00 – 19.00 w Centrum Kultury w Raszynie.

 • Pruszków też ma swoją kwietną łąkę!">

  Szanowni Państwo, Pruszków też ma swoją kwietną łąkę! więcej

  W sobotę na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana (ul. I. Daszyńskiego 6) odbędzie się wypełniony atrakcjami Piknik. Impreza została sfinansowana ze środków Miasta Pruszkowa w ramach Budż... więcej

 • Debata w Nadarzynie

  Wczoraj w Urzędzie Gminy Nadarzyn odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w debacie zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących, na co dzień z Policją oraz przede wszystkim lokalną społeczność.

 • Uroczyste pożegnanie Komendanta Komisariatu w Nadarzynie

  W dniu wczorajszym w związku z odejściem na emeryturę po 26 latach służby, w pruszkowskiej komendzie odbyła się uroczystość pożegnania Komendanta Komisariatu Policji w Nadarzynie aspiranta sztabowego Piotra Mikuska. Podziękowania za wieloletnią pracę Panu Komendantowi złożył Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie młodszy inspektor Jerzy Sztuc, Zastępca Komendanta młodszy inspektor Krzysztof Bujnowski oraz kadra kierownicza i pracownicy cywilni.

 • Zapraszamy mieszkańców Gminy Michałowice na debatę społeczną

  Zapraszamy mieszkańców Gminy Michałowice na debatę społeczną. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu spotkań z mieszkańcami pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Debata odbędzie się 17 czerwca 2019 roku w godz. 17.00 – 19.00 w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy Michałowice.

 • Chcieli ukraść części samochodowe

  Policjanci z Pruszkowa zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 47 i 31 lat podejrzanych o usiłowanie kradzieży części samochodowych i uszkodzenie mienia. Obydwaj usłyszeli już zarzuty, do których się nie przyznali. Grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 • Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Pruszkowa Nr VI.71.2019 z dnia 28 marca 2019 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Miasta Puszkowa w zakresie budżetu obywatelskiego rusza c... więcej

  Książnica Pruszkowska prezentuje swoją najnowszą publikację. Wielokrotnie powtarzany tu przymiotnik: „sensacyjne” nie będzie z pewnością nadużyciem. Oto światło dzienne ujrzał niepublikowa... więcej