• Dozór dla włamywacza

  W ubiegłą sobotę pruszkowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w jednej z firm na terenie gminy Michałowice dokonał kradzieży rozbójniczej. Jak się okazało, 45-latek jest podejrzany także o posiadanie narkotyków, kradzieże z włamaniem i paserstwo.

 • Uroczyste ślubowanie i nadanie odznaczeń

  61 policjantów i 17 policjantek wstąpiło dziś w szeregi stołecznej Policji. Niebawem rozpoczną półroczne szkolenie podstawowe, po którym będą służyć w komórkach i jednostkach organizacyjnych stołecznej komendy. W trakcie uroczystości wręczono także policjantom i pracownikom Policji odznaczenia państwowe i resortowe.

 • Grupy SPEED na drogach

  Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rodzaj doznanych obrażeń.

 • Zatrzymani na "gorącym" uczynku

  Skuteczna obserwacja i profesjonalizm policjantów z Nadarzyna i pruszkowskiej patrolówki, doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież części samochodowych. Z wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni kilka razy „odwiedzili” posesję w Nadarzynie wywożąc z niej części samochodowe. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Odzyskane rzeczy wrócą do pokrzywdzonego.

 • Wizyta przedszkolaków w Komisariacie Policji w Michałowicach

  Wczoraj Komisariat Policji w Michałowicach odwiedziły dzieci z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Komorowie. O tym, jak wygląda codzienna służba policjantów, przedszkolakom opowiedział dzielnicowy sierż.szt. Mariusz Szymanek.

 • Areszt za podrobienie dokumnetów

  Policjanci z komisariatu w Michałowicach zatrzymali troje obywateli Wietnamu za posiadanie środków odurzających oraz podrobienie dokumentów. Interwencja w Raszynie zakończyła się 2-miesięcznym aresztem dla dwójki z nich. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Dzielnicowa po służbie zatrzymała nietrzeźwego

  Dzielnicowa z Michałowic, w czasie wolnym od służby, ujawniła i doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Po skutecznej interwencji funkcjonariuszki, 32-latek wraz z dwoma nietrzeźwymi kolegami został przekazany załodze patrolowej. W komisariacie kierowca usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.