Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie we współpracy z Urzędem Miasta Pruszkowa, Miejską Kryta Pływalnią „KAPRY”, Komendą Powiatową Policji w Pruszkowie oraz Strażą Miej... więcej

Już w najbliższą sobotę (29 czerwca 2019 r.) na placu przy ul. Lipowej (obok studni wody oligoceńskiej) odbędzie się kolejna miejskie wydarzenie! więcej

 • Działania NURD

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzają wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Genezą działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu.

 • Szanowni Mieszkańcy Pruszkowa! Mamy dla Was dobrą informację. więcej

  Czas szybko leci! Dziś (24.06.2019) ostatni dyżur konsultacyjny Zespołu ds. BO. więcej

  Pruszków - Warszawa - Pruszków">

  Drodzy Mieszkańcy, ZAPRASZAMY do wypełnienia ankiety na temat planowanego połączenia autobusowego pomiędzy Pruszkowem a Warszawą. więcej

  Drodzy Mieszkańcy w związku z informacją o pracach, które będzie prowadziło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w M.St. Warszawa i które miały doprowadzić do spadku ciśnienia wody lub j... więcej

  27 czerwca 2019 roku o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Spółdzielczego Domu Kultury przy ulicy Hubala w Pruszkowie odbędzie się IX sesja Rady Miasta. więcej

  Do 24 czerwca wszyscy mieszkańcy  Pruszkowa mogą składać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego na rok 2020. więcej

  24 czerwca upływa termin na zgłoszenie swojego pomysłu do budżetu obywatelskiego na rok 2020. więcej

 • Podsumowanie działań "Bezpieczny weekend - Boże Ciało"

  Okres wypoczynku już za nami. Był to czas pracowity dla pruszkowskich policjantów. W czasie długiego weekendu mundurowi dbali o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu pruszkowskiego.

 • Większość ludzi bardzo lubi niespodzianki - zwłaszcza te miłe. Dzień urodzin, imienin, ukończenie szkoły czy zdobycie nowej pracy - wszystkie te dni są świetną okazją do świętowania i sprawiania sobie i najbliższym małych podarunków. I tu zazwyczaj pojawia się mały, ale jakże istotny problem. Wielu z nas, kupowanie prezentów kojarzy się z wielogodzinnym chodzeniem od sklepu do sklepu i poszukiwaniem przedmiotu idealnego, z którego ucieszy się nawet największa maruda.

  Dobrze by jeszcze było, jakby nie był zbyt drogi i można go było łatwo przetransportować. Spokojnie, takie prezenty naprawdę istnieją i poniżej podpowiadamy, jak je znaleźć a przy okazji nie zwariować.

  Liczy się pomysł

  W przypadku, kiedy chcemy obdarować bliską nam osobę i zależy nam, aby było to coś, co będzie się jej miło kojarzyło, warto poświęcić nieco więcej czasu na przemyślenie zakupu. Dobrym pomysłem jest przejrzenie sklepów internetowych oferujących różnego rodzaju prezenty i gadżety, które niejednokrotnie podzielone są według poszczególnych świąt czy okazji.

  Znajdziemy tam niewątpliwie rzeczy bardzo praktyczne, ale również śmieszne, co jest świetnym rozwiązaniem w przypadku osób posiadających solidne poczucie humoru. Oczywiście, w przypadku tych drugich możemy pozwolić sobie na zakup tylko jeśli mamy pewność, że osoba obdarowana nie obrazi się i zrozumie dlaczego dostała właśnie taki upominek.

  Kiedy wybieramy prezenty bardzo ważne jest, aby pamiętać, że nie jest to podarunek dla nas, tylko dla kogoś bliskiego. Wiele ludzi kupuje podarunki, które sami chcieliby dostać, które są jakby ich niespełnionym marzeniem. Nie biorą pod uwagę faktu, iż to, co podoba się im, niekoniecznie musi się spodobać osobie obdarowanej. Dlatego też, przed zakupami warto dyskretnie podpytać solenizanta, dowiedzieć się na przykład od jego znajomych, co lubi, czy potrzebuje czegoś konkretnego. Takie małe rozpoznanie terenu niewątpliwie ułatwi nam decyzję a jednocześnie sprawi, że kupimy coś, z czego osoba obdarowana będzie zadowolona.

  Ile wydać?

  Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Są tacy, którzy potrafią zorganizować świetne prezenty za dosłownie kilka złotych. Są też jednak tacy, którzy wydają kupę kasy na coś, co solenizantowi nie do końca się podoba. Wszystko zależy od pomysłu i od budżetu, jaki mamy do dyspozycji. Dlatego też, dobrym pomysłem jest wcześniejsze założenie, ile chcemy wydać. Jeśli mamy już określona kwotę, ale nie wiemy do końca, co chcemy kupić, możemy poprosić o pomoc sprzedawcę w takich miejscach jak księgarnie, czy sklepy z biżuterią.

  Jak najbardziej na miejscu jest określenie, w jakiej kwocie powinien zmieścić się zakup, gdyż to znacznie ułatwi sprawę. Fajnym pomysłem są również prezentyna które zrzuca się większa grupa osób. W ten sposób jesteśmy w stanie zgromadzić większą sumę, a przez to kupić coś większego. Warto jednak w takim przypadku pomyśleć o wyznaczeniu osoby, która będzie kontrolowała wydatki i organizowała zakupy. Jeśli zabierze się za to cało grupa, może powstać niepotrzebny chaos i zakup prezentu nie dojdzie do skutku.
  Więcej informacji

  Jeżeli brakuje Ci pomysłu na prezent, znajdziesz go w Ministerstwie Gadżetów - https://www.ministerstwogadzetow.com/ - sprawdź!

  Zakupy prezentu - od czego zacząć?