• Podsumowanie akcji "Znicz 2019" na terenie powiatu pruszkowskiego

  Akcja „Znicz 2019” trwała od dnia 31 października do 3 listopada i była jak co roku, okresem wytężonej pracy policjantów i służb współpracujących, czyli strażników miejskich i gminnych. Podczas tych dni na terenie powiatu pruszkowskiego doszło do 24 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym ranna została 1 osoba. Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących.

 • Zatrzymany z amfetaminą

  Dochodzeniowcy z Nadarzyna, przedstawili zarzut posiadania środków odurzających 21-latkowi. Badanie narkotesterem wykazało, że ujawniona przez policjantów substancja to amfetamina. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających.

 • Nietrzeźwy będzie deportowany

  Patrolowcy z Pruszkowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 36-letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę volkswagena mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że przebywa on na terenie Polski nielegalnie.

 • Zatrzymany z amfetaminą

  Dochodzeniowcy z Nadarzyna, przedstawili zarzut posiadania środków odurzających 21-latkowi. Badanie narkotesterem wykazało, że ujawniona przez policjantów substancja to amfetamina. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających.

 • Odpowie za posiadanie marihuany

  Kryminalni z Pruszkowa zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę. Za posiadanie środków odurzających mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Akcja "Znicz 2019"

  Jak co roku pruszkowscy policjanci będą dbać o bezpieczeństwo w czasie akcji "Znicz 2019". Zbliżające się Święto Zmarłych to okres wzmożonego ruchu zarówno przy cmentarzach, gdzie odwiedzamy groby naszych bliskich, ale także na drogach dojazdowych do miast w całym w kraju. Właśnie z powodu wzmożonego ruchu na drogach i zmiany jego organizacji w okolicach nekropolii powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Aby spokojne przetrwać ten czas pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 • Awanse na wyższe stanowiska służbowe

  Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie młodszy inspektor Jerzy Sztuc awansował na wyższe stanowiska służbowe pruszkowskich policjantów. Uroczystość odbyła się podczas odprawy kadry kierowniczej komendy w Pruszkowie.

 • Bądź ostrożny na drodze

  Za oknami obserwujemy typowo jesienne, zmienne warunki pogodowe. Takie sytuacje szczególnie utrudniają życie kierowcom i mogą być zagrożeniem dla innych użytkowników dróg. Warto wtedy zwiększyć uwagę, a przede wszystkim dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze i dać się dostrzec innym uczestnikom ruchu. Pruszkowscy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i zasad ostrożności.

 • Kolejni nietrzeźwi kierujący, w rękach pruszkowskich policjantów

  Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani na drogach powiatu pruszkowskiego. Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ, NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

 • Rozpoznajesz te osoby?

  Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego KPP w Ostrowie Wielkopolskim prowadzą postępowanie dotyczące oszustw komputerowych. Każdy, kto rozpoznaje widoczne na zdjęciach osoby proszony jest o kontakt telefoniczny z tamtejszą jednostką.