• „Nowe substancje psychoaktywne czyli mózg pod wpływem” - szkolenie z udziałem pruszkowskich policjantów

  Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszkowie odbyło się szkolenie pt. „Nowe substancje psychoaktywne czyli mózg pod wpływem”. Inicjatorem szkolenia był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pruszkowie. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście, w tym przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie i podległych komisariatów. Głównymi zagadnieniami poruszanymi podczas konferecji były m.in. uzależnienia i mechanizmy działania substancji psychoaktywnych –dopalaczy i narkotyków oraz zagrożenia, na które narażone są dzieci i młodzież w internecie.

 • Koledzy dostali po mandacie, on usłyszał zarzuty

  Policjanci z partolówki zatrzymali 21-latka, który posiadał przy sobie marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany, a susz roślinny zabezpieczony. Podejrzany przyznał się przedstawionego mu zarzutu. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Zarządzenie Prezydenta Miasta Pruszkowa w sprawie ogłoszenia kwoty Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. więcej

  8 czerwca 2019 roku o godzinie 16.00 na Hali Znicz rozpocznie się Koncert Jubileuszowy 40.lecia Zespołu Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”. Ponad tysięczna widownia będzie miała okazję zobaczyć... więcej

 • Kontrole autokarów przed wakacjami

  Już niedługo rozpoczną się wakacje. To czas odpoczynku dzieci i młodzieży od obowiązków szkolnych związany między innymi z wyjazdami indywidualnymi i zorganizowanymi. Jak co roku policjanci pruszkowskiej "drogówki" będą kontrolowali autokary wiozące dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Posterunek kontroli pojazdów znajduje w miejscowości Reguły na terenie parkingu przy ul. Kuchy (róg ulicy Powstańców) od strony torów WKD. Jednocześnie na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i OC.

 • Spotkania profilaktyczne z dziećmi

  W piątek pruszkowscy policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 9 i z Przedszkola Miejskiego nr 11. Rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie podczas wakacji i podstawowych zasadach bezpiecznych zachowań. Przedszkolaki bliżej poznały pracę policjantów i oglądały radiowóz i motocykl policyjny.

 • Zapraszamy w sobotę 1 czerwca na Dzień Dziecka, który organizujemy w Parku Potulickich. ZAPRASZAMY Was na spacer po parku i skorzystanie z następujących atrakcji: więcej

 • Dzielnicowy ustalił, podejrzany odpowie za kradzież

  Dzielnicowy z komisariatu w Michałowicach ustalił sprawcę kradzieży pieniędzy. Mężczyzna został zatrzymany, a utracone mienie wróciło do właściciela. 44-latek usłyszał zarzut kradzieży , do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Zapraszamy mieszkańców Gminy Nadarzyn na debatę społeczną

  Zapraszamy mieszkańców Gminy Nadarzyn na debatę społeczną. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu spotkań z mieszkańcami pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Debata odbędzie się 6 czerwca 2019 roku w godz. 17.00 – 19.00 w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy Nadarzyn.

 • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM