• Kaskadowy pomiar prędkości – ogólnopolskie działania Policji

  7 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, polegający na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi. Mimo, że nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Ukradł dwa telefony z samochodu

  Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 22-letkowi, za kradzież telefonów, której dopuścił się wczoraj w Pruszkowie. Mężczyzna ukradł z szoferki samochodu dwa telefony. Został ujęty przez pokrzywdzonego i świadka, którzy złapali go gdy uciekał z miejsca zdarzenia. Dziś zatrzymany usłyszy zarzut.

 • Okradali groby w Komorowie

  Dzielnicowi z Michałowic zatrzymali dwie osoby, które dokonywały grabieży nagrobków na cmentarzu w Komorowie. Podczas przeszukania mieszkania pary, mundurowi zabezpieczyli wiązanki i figurki. Podejrzani usłyszeli już zarzuty może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Przyjechała na "zakupy" wróciła z zarzutami

  23-letnia kobieta została zatrzymana przez pruszkowskich policjantów, w związku z podejrzeniem kradzieży. Jej łupem były perfumy oraz inne kosmetyki, skradzione w jednej z drogerii. Podejrzana już usłyszała zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Bezpieczna droga do szkoły 2019

  Wraz z początkiem roku szkolnego rusza coroczna akcja pn.„Bezpieczna droga do szkoły”. W okresie od 2 do 6 września, głównie w rejonie szkół, pruszkowscy policjanci będą podejmować wzmożone działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Do czego pasy bezpieczeństwa?

  Pierwsze trzypunktowe pasy bezpieczeństwa zostały zamocowane w samochodach marki Volvo w 1967 roku. Wymyślone w Szwecji przez inżyniera Nilsa Bohlina uratowały wiele istnień ludzkich. Obowiązek używania pasów bezpieczeństwa na przednich siedzeniach poza obszarem zabudowanym został wprowadzony w Polsce w 1983 roku. Od roku 1991 obowiązek używania pasów mają wszyscy pasażerowie na każdych drogach.

 • Zanim zabrzmi szkolny dzwonek

  Po dwumiesięcznej przerwie od zajęć oraz codziennych zmagań i obowiązków dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Wypoczęci, ale i często rozkojarzeni uczniowie, zapominają o zasadach bezpieczeństwa, które bezwzględnie należy przestrzegać. Jak co roku policjanci w ramach akcji „Bezpieczny droga do szkoły” przypominają więc o podstawowych regułach prawidłowego poruszania się po drogach, szczególnie w rejonach szkół i przedszkoli. Apelują też do rodziców i opiekunów, by dołożyli starań, aby ten kolejny etap w życiu młodych osób był jak najbezpieczniejszy.

 • To już ostatnie dni wakacji

  Już za kilka dni koniec wakacji, oznacza to również powroty z urlopów i wzmożony ruch na drogach. To, jak będzie przebiegała nasza podróż i czy wrócimy bezpiecznie do domu, w dużej mierze zależy od nas samych.