Policja w Pruszkowie wciąż apeluje o rozwagę do kierowców, którzy wcześniej spożywali alkohol. Niestety komunikaty, ostrzeżenia i kontrole wciąż pokazują, że lekceważymy przepisy prawa narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo. W ciągu ostatniej doby policjanci wyeliminowali czterech nietrzeźwych użytkowników dróg, którzy liczyli na „bezproblemowy” przejazd przez powiat pruszkowski.

Każdego dnia policjanci dokonują wielokrotnych kontroli drogowych, podczas których sprawdzają stan trzeźwości kierujących i choć zapewnienia o niespożywaniu okazują się nie zawsze prawdziwe, wyniki zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu jednoznacznie stwierdzają czy kierowca może kontynuować jazdę.

Wczorajszy dzień pokazał, że dwóch kierujących pojazdami błędnie oceniło swój stan trzeźwości i zdecydowali się usiąść za kółkiem, pomimo alkoholu, który wciąż był w ich organizmie. Mundurowi kontrolowali również stan trzeźwości kierujących jednośladami. Okazało się, że dwóch mężczyzn jechało będąc w stanie nietrzeźwości.

Kary finansowe za wyłączenie myślenia w takich sytuacjach, to najłagodniejsze konsekwencje, jakie ponosi kierujący. Ryzyko, jakie podejmuje jest znacznie większe.

 

Pamiętaj!

Nigdy nie kieruj, kiedy nie masz pewności co do swojego stanu trzeźwości.

Nigdy nie wsiadaj do samochodu, kiedy masz podejrzenie, że kierujący spożywał wcześniej alkohol.

 

asp.szt. Monika Orlik