W jednej z firm kurierskich doszło do kradzieży telefonu. W tej sprawie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli jej pracownikami . Zatrzymani 22- latkowie trafili do policyjnej celi, a następnie usłyszeli zarzut kradzieży, za który kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu  pruszkowska komenda otrzymała zgłoszenie o kradzieży w jednej z firm kurierskich. Zginęła przesyłka z zawartością markowego telefonu komórkowego. Podejrzenie padło na dwóch z pracowników magazynu.

Policjanci ustalili miejsce zamieszkania mężczyzn i udali się na przeszukanie. W trakcie czynności skradziony telefon został odnaleziony. Mundurowi ujawnili także puste pudełko z listem przewozowym po innym telefonie. Okazało się, że on także został skradziony z firmy i znajduje się na Ukrainie.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Pruszkowscy dochodzeniowcy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili mężczyznom zarzut kradzieży wspólnie i w porozumieniu. Jeden z zatrzymanych usłyszał jeszcze zarzut kradzieży drugiego telefonu, 22-latek przyznał się i poddał dobrowolnie karze. Jego kolega po usłyszeniu zarzutu nie przyznał się.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

 

kom. Karolina Kańka