Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pruszków

Policjanci pełniący służbę na terenie powiatu pruszkowskiego w weekend zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących . Mężczyźni mieli od 1,9 do 2,1 promila alkoholu w organizmie. Jeden z nich spowodował wypadek. Teraz za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem.

Niestety mimo licznych apeli o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu, nadal mamy do czynienia ze skrajną nieodpowiedzialnością ze strony kierujących. Przykładem tego jest dwóch zatrzymanych nietrzeźwych kierujących.

W sobotę, kilka minut przed północą, Pruszkowie na ul. Przejazdowej, policjanci z patrolówki, zatrzymali 41-latka. Mężczyzna jechał bmw i na widok radiowozu gwałtownie  zjechał z drogi próbując opuścić pojazd. Mundurowi, podczas kontroli wyczuli woń alkoholu od kierującego. Badanie 41-letniego obywatela Ukrainy, wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał się, że pił wódkę. Kierującemu zostało zabrane prawo jazdy i przedstawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w Kajetanach na ul. Rolnej, gdzie spowodował wypadek drogowy. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, w niedzielnie popołudnie zostali wezwani do zdarzenia drogowego w Kajetanach. Na miejscu ustalili, że kierujący fiatem 27-latek uderzył w zaparkowaną skodę, w której przebywały dwie osoby. Pasażerka skody została przewieziona do szpitala.

Badanie stanu trzeźwości kierującego fiatem wykazało, że miał on 1,9 promila. Kierujący nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami.

27-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania wypadku w ruchu drogowym oraz odpowie za nie posiadanie uprawnień.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponownie  policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę.

 

kom. Karolina Kańka